8527 Kenya Safarı Turu Turk Hava Yolları Ile 22 Kasım Hareketlı 6 Gece

8527 Kenya Safarı Turu Turk Hava Yolları Ile 22 Kasım Hareketlı 6 Gece

5 Gece 6 Gün
Kalkış Tarihi : 22.11.2016
Tur Başlangıç - Bitiş İki Kişilik Odada Kişi Başı 3. Kişi Fiyatı Tek Kişilik Odada Kişi Başı Çocuk  Çocuk  Çocuk 
(0-2 Yaş) (2-6 Yaş) (6-12 Yaş)
22-11-2016 - 27-11-2016 2450 USD 2450 USD 2925 USD 300 USD 2400 USD 2400 USD
KENYA DA SAFARİ TURU
Nairobi(1)- Aberdare(1),Lake Nakuru,Lake Naivasha(1)-Masai Mara(2)
TURK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
22 - 27 Kasım 2016
5 GECE / 6 GUN
Buluşma: 21 Kasım 2016 Pazartesi Saat: 22:00
1. Gun İstanbul - Nairobi - Aberdare Milli Parkı // 22 Kasım 2016 Salı
21 Kasım 2016 Pazartesi saat 22:00 da Ataturk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali nde acılacak olan THY kontuarı onunde buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 00.55 te Turk Hava Yolları na ait TK 607 sefer sayılı ucak ile Nairobi ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saat 35 dakika suren bir yolculuğun ardından Nairobi ye varışımız yerel saat ile 08:40 ta. Gumruk kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve Aberdare Ulusal parkına hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuzun ardından Lodge umuza check in yapıyoruz. Oğle yemeğinin ardından safariye cıkıyoruz. Volkanik bir dağ olan Aberdare; gur ormanları, derin dağ gecitleri, şelaleler, acık dereler, alp bitkileri, puslu bataklıklar ve yabani hayatla ic icedir. Safarimizin ardından lodge umuza donuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Lodge ta.
2. Gun Aberdare Milli Parkı - Nakuru Golu - Naivasha Golu // 23 Kasım 2016 Carşamba
Sabah kahvaltısının ardından Nakuru golune hareket ediyoruz. Daha sonra ozel araclarımız ile keyifli bir yolculuk ile ozellikle pembe flamingoları ile unlu Nakuru Golu ne varıyoruz. Varışımıza istinaden oğle yemeğimizi alıyoruz. Oğleden sonra safariye cıkacağız. Nakuru Golu icerdiği mineraller nedeni ile bircok kuş ceşidine ozellikle de pembe flamingolara ev sahipliği yapmaktadır. Gergedanlar, filler ve buyuk kediler başta olmak uzere bu Ulusal Park ta da bircok hayvanı gozlemleme imkanı bulacaksınız. Oğle yemeğimizi lodge ta alıyoruz. Safarinin ardından Naivasha Golunde bulunan lodge umuza geciyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Naivasha golundeki lodgumuzda.
3. Gun: Naivasha Golu - Masai Mara // 24 Kasım 2016 Perşembe
Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından lodgumuzdan ayrılıyor ve Masai Mara ya doğru hareket ediyoruz. Aynı zamanda yolumuzun uzerinde safari yaparak ilerleyeceğiz. Varışımızın ardından oğle yemeğimizi lodgumuzda alıyoruz. Oğleden sonra leopardan citaya, fillerden gergedanlara, zurafalardan farklı antilop ceşitlerine ve elbette sayısız tur kuşa ev sahipliği yapan Masai Mara da ilk safarimizi gercekleştiriyoruz. Gun batımına yakın otelimize donuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.
4. Gun: Masai Mara // 25 Kasım 2016 Cuma
Gune safari ile başlamak icin erken bir saatte uyanıyoruz. Otelde servis edilen kahve/cay ve kek servisinin ardından gun doğumu ile safariye başlıyoruz. Safarinin bitiminde otelimize donuyor uz ve serbest zaman. Oğle yemeğimiz otelimizde. Oğleden sonra gunun ikinci safarisi icin araclarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.
5. Gun: Masai Mara - Nairobi // 26 Kasım 2016 Cumartesi
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Nairobi ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuzun ardından Nairobi ye varıyoruz ve panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuz esnasında; belediye binası, Kenyatta International Konferans Merkezi, Nairobi Market, Ulusal muze ve yılan parkı panoramik olarak gorulecek yerler arasındadır. Ardından oğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz ve sonrasında otelimize donuyoruz.
6. Gun: Nairobi - İstanbul // 27 Kasım 2016 Pazar
Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelden ayrılıp havalimanına transfer olacağız. Check - in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolunun ardından saat 11:20 de Turk Havayollarının TK 608 sefer sayılı ucağı ile İstanbul a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 17:10 da. Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda goruşmek uzere.
OTELLER;
Royal Orchid Azure Hotel vb. -Nairobi vb.
The Ark Lodge vb. -Aberdare vb.
Lake Naivasha Country Club vb. - Lake Naivasha vb.
Keeokrok Lodge vb. - Masai Mara vb.

TUR ARTILARI
Nakuru Golu Ulusal Parkı nda pembe flamingolar başta olmak uzere bircok kuş turunu tanıyacak bunun yanında muhteşem doğa ile başbaşa kalacağız.
Masai Mara Ulusal Parkı nda Beş Buyuk; diye adlandırılan aslan, leopar, fil, gergedan ve buffaloları gorme imkanı yakalayacağız.
Aberdare Milli parkında safarimiz esnasında leopar, savan fili, antiloplar,bufalolar, zeytin babunları gorme fırsatımız olacak.
Her safarimizde ayrı ayrı unutulmayacak kareler yakalama şansımız olacak ve hafızalarımızdan silinmeyecek doğal guzellikler goreceğiz.
SIKCA SORULAN SORULAR 
Sağlık : Kenya ziyaretlerinizden en az on gun once Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir sure once sıtmaya karşı ilac almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir sure daha kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında otellerde ve yerel restoranlarda alınacak oğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Seyahat boyunca musluk suyu icmemenizi ve surekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan acılacak olan şişe suyu icmenizi oneriyoruz. 
Vize Bilgileri : Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gun icinde 90 gunu aşmamak kaydıyla, anılan ulkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. 
Ucuş Sureleri :  İstanbul - Nairobi arası ucuş 6 saat 35 dakika, Nairobi - İstanbul arası ucuş ise 6 saat 20 dakika surmektedir. Ucuşlarda herhangi bir aktarma yoktur. 
Para Birimi :  Kenya nın para birimi Kenya Şilini dir. 1 Euro yaklaşık 110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da kucuk birimlerini taşımanızı oneririz. Kenya ya gelirken getireceğiniz USD nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından once basılmış USD ler bozdurulamıyor ya da duşuk kurdan bozduruluyor. 
Saat Dilimi :  Turkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Turkiye de saat 12.00 iken Kenya da 13.00. 
Telefon Kullanımı  : Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) acık ise kullanılmaktadır. Bazı bolgelerde iletişim sıkıntılı olabilir 
Kıyafet ve Gerekli : Eşyalar Yanınıza kolayca giyip cıkarabileceğiniz tişortler, kısa ve uzun kollu gomlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yuruyuş ayakkabıları ve akşamları icin ince bir mont almanızı oneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, guneş gozluğu, guneş kremi, olası gurultuye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler icin rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden cok acık renkli kıyafetlerden kacınmanızı oneririz. 
Yemek Kulturu :  Gideceğimiz yerlerde bulunan luks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha cok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı monu secenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır. 
Elektrik :  Kenya da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere deki gibi uc adet dikdortgen uctan oluşuyor. Kenya ya gitmeden once, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak icin uygun bir donuşturucu ve fiş adaptoru almalısınız. 
Alışveriş : Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır. * Fiyatlar yayımlandığı 04.11.2016 tarihinde geçerlidir.

 
Turk Hava Yolları ile İstanbul - Nairobi - İstanbul arası ekonomi sınıf ucak bileti
Havalimanı vergileri
Aberdare Milli Parkta 1 gece ozel lodgelerda tam pansiyon konaklama
Naivasha Golu nde 1 gece ozel lodgelerda tam pansiyon konaklama
Masai Mara da 2 gece ozel lodgelerda tam pansiyon konaklama
Nairobi de 1 gece 5 yıldızlı otelde konaklama
Nairobi de 3 saatllik Havalimanı otelinde oda kullanımı ve kahvaltı
Son gun Nairobi de yerel restoranda oğle ve akşam yemeği
Programda belirtilen tum oğle yemekleri
Programda belirtilen tum akşam yemekleri
Ozel safari aracları ile programda belirtilen tum safariler
Nairobi panoramik şehir turu
Ulusal Parklara giriş ucretleri
Turkce rehberlik hizmetleri
Yurtdışı Cıkış Harc Pulu  (15 TL)
Vize ucreti. Ayak bastı (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor) 
Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler
Seyahat Sigortası
Yurtdışı cıkış harcı