Ankara Çıkışlı Dolu Dolu Doğu Karadeniz Batum Turu (6 Gece Konaklamalı)

Ankara Çıkışlı Dolu Dolu Doğu Karadeniz Batum Turu (6 Gece Konaklamalı)

6 Gece 7 Gün
05-11-2016 - 30-11-2016 arasında
SAFRANBOLU AMASRA KASTAMONU SİNOP SAMSUN ORDU
GİRESUN TRABZON GÜMÜŞHANE BATUM ARTVİN FIRTINA
VADİSİ AYDER YAYLASI RİZE AMASYA
BİLGİ ALINIZ.
ANKARA CIKIŞLI
DOLU DOLU DOĞU KARADENİZ BATUM TURU
(6 GECE 7 GUN)
(6 GECE OTEL KONAKLAMALI)
(EK HİZMET BEDELLERİ FİYATA DAHİLDİR)
1. GUN AMASYA (Arkeoloji ve Mumyalar Muzesi - Kral Kaya Mezarları - Hazeranlar Konağı - Yalıboyu - Yeşilırmak)

05:30 Ankara Armada karşısı Soğutozu Ulusoy Tesisleri onu siz değerli misafirlerimizi alarak arac ici ikramlar eşliğinde ilk Durağımız Olan Amasya ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

Osmanlılar doneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya ya varıyoruz. Amasya daki gezimize sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını gormekle başlıyoruz. Tekrar aracımıza binip Amasya ve cevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji ve Mumya Muzesini ziyaret ediyoruz. Muzede Hititler den Romalılar a, Selcuklu dan Osmanlı ya kadar bircok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Bayezid Kulliyesi(Panoramik), Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan goruntusuyle ve hikayesiyle buyuleyen Kral Kaya Mezarları nın panoramik seyri , Yalı Boyu, Şehzadeler Parkı, Hazeranlar Konağı ve Saat Kulesi gezileri sonrasında oğle yemeğimizi(ekstra) yiyeceğimiz restorana gidiyoruz. Oğle yemeği sonrası Amasya dan ayrılarak konaklama yapacağımız otelimize doğru yola cıkıyoruz.
Konaklama : Fatsa Yalcın Otel - Grand Amisos Hotel - Amisos Hotel - Samsun Hampton By Hilton vb.

2. GUN : ORDU BOZTEPE- GİRESUN(Giresun Kalesi) - TİREBOLU(Tirebolu 42 Cay Fabrikası) - GUMUŞHANE Karaca Mağarası(ekstra) - Hamsikoy Sutlacı
Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında gunun ilk durağı şehrin incisi, bir tarafında Ordu manzarası bir tarafında ucsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim ziyaret edenleri buyuleyen 485 Metre yukseklikteki Boztepe ye siz değerli misafirlerimiz Teleferik ile cıkıp (ekstra) fotoğraf ve kahve molasının tadını cıkarmanızın ardından, şehri kucaklayıp tekrar aracımıza donup Giresun a doğru yola cıkıyoruz. 3000 yıllık tarihiyle muhteşem bir destinasyon olan doğal alanı, surları manzara tepeleri, cay bahceleri ile şehrin en onemli turizm merkezi olan Giresun Kalesi ne doğru hareket ediyoruz. Giresun Kale sini ziyaret edip, guzel Giresun İlimizin guzel manzarasını yukarıdan fotoğraflıyoruz. Kale gezisinin ardından şehir merkezinde kısa bir mola ve Cotanak heykeli onunde fotoğraf cektikten sonra oğlen yemeğini almak uzere Tirebolu 42 Cay Fabrikası & Restoran nına doğru hareket ediyoruz. Burada hem oğlen yemeği alma(ekstra) imkanı hem de Karadeniz de cayın kalite ve tat olarak en ust noktası olan 42 cay tarafından yapılan tesiste otantik bir mimari icinde 42 cay fabrikasında cay ile ilgili tum bilgiyi de gorerek alabilirsiniz. Cardak larda 42 no lu cayın lezzetinin de cok ayrı bir keyif olduğunu soylemeden gecmeyelim. Ardından Gumuşhane nin Torul ilcesindeki Damlataş Mağara larının en iyi orneklerinden biri olan toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarası nı ziyaret ediyoruz (ekstra). Karaca Mağarası gezimizin ardından; Eski zamanlarda sadece yaz aylarında uretilip, butun bir kış tuketilen pestil ve kome Gumuşhane nin yuzyıllardır kulturumuzde olan ve gunumuze dek geleneksel uretim yontemi değiştirilmeden uretilen doğal ve katkısız urunleridir. Pestil ve kome nin en onemli ozelliği katkı veya koruyucu madde kullanılmamasıdır. Meşhur damak tadı olan Pestil-Kome alışverişinin ardından aracımıza binip Karadenizin diğer meşhur lezzeti Hamsikoy Sutlacını (ekstra) yemeye gidiyoruz. Bu moladan sonra konaklama yapacağımız Zigana ya doğru yola cıkıyoruz. Akşam yemeği otelimizde.
Konaklama: Zigana Gumuşkayak Otel -Zitaş Tatil Koyu vb Oteller - İvme Otel( YAYLA KONAKLAMASI) vb

3. GUN : TRABZON (Ataurk Koşku - Gumuş(Kazaziye - Hasır - Telkari) - Ayasofya Cami - BATUM(Coruh Nehri - Batum Bulvarı - Tiyatro Meydanı - Poseidon Heykeli - Tiyatro Binası - Piazza Meydanı - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli - Meryem Ana Katederali)
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Trabzon a doğru yola cıkıyoruz. Trabzon da ilk olarak Ataturk un Trabzon a ilk geldiğinde Soğuk Su semtini gezerken gorup beğendiği konağı Trabzon Ozel İdaresince ATATURK e hediye edilen ve Trabzon a 3. Ve son kez geldiğin de konakladığı Ataturk Koşku nu ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin sonunda Trabzon un unlu GUMUŞ KAZAZİYE, HASIR ve TELKARİ sanatıyla ilgili bilgi alacağımız ve bu sanatın el emeği, goz nuru dokerek ortaya cıkardığı farklı tasarımlardaki takı ve diğer urunlerini satın alabileceğiniz unlu gumuşcude alışveriş molasının ardından Kommenos Ailesi tarafından yaptırılan ve camiye donuşturulen Ayasofya Cami ni gezmek icin aracımıza biniyoruz.
Oğle yemeğinin(ekstra) sonrasında guzergahımız Sarp Sınır Kapısı oluyor. Ulkemizi Gurcistan a bağlayan sınır kapısın dan Coruh Nehri nin Karadeniz e dokulen yerine konumlandırılmış Batum a giriş yapıyoruz. Sınırdan geciş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum da ilk olarak kucuk bir sahil kasabasında olan Gonio kalesini panoramik goruyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia yı birbirine bağlayan taş kopruyu, Gonio Koprusu nun altından Coruh Nehri nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Batumun ilginc binalarının bazılarının bulunduğu cadde de aracımızla ilerleyip aracımızı park ediyoruz. Yuruyerek Tiyatro Meydanına ulaşıyoruz. Tiyatro Binasını dışarıdan fotoğraflayıp altın renkli muhteşem Poseidon Heykeli onunde mitolojik hikayesini dinleyip grup fotoğrafı molası sonrasında Piazza Meydanı na gidiyoruz. Batum un en guzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Avrupa Meyda nına astronomik saati ve goğe yukselen Kafkasların mitolojik yuzunu gosteren Medea Heykeli ni gormek ve İason ile Medea nın mitolojik hikayesini dinlemek icin yuruyoruz. Ziyaret sonrasında Pier Batumi ye yuruyup burayı da gordukten sonra alışveriş icin serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Meryem Ana Katedrali ni ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin sonunda sarp sınır kapısından Ulkemize geciş işlemlerini gercekleştiriyoruz
Konaklama : Batum veya Hopa veya Ardeşen ilcelerindeki oteller vb oteller

ONEMLİ UYARI: Batum Girişlerinizde Resimli ve TC. Kimlik Numaranızın yazılı olduğu kimlik (nufus kağıdı) bulundurmak ZORUNLUDUR. Ehliyet veya Pasaport ile giriş YAPILAMAZ. 16 TL olan yurt dışı cıkış harcı misafirler tarafından Odenmektedir.
TC VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. ELEKTRONİK VİZE GECMEMEKTEDİR. BELGE EKSİKLİĞİ SEBEBİYLE GİRİŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.
*** COCUKLAR DAHİL RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KiMLiKLER GİRİŞ YAPAMAZ.
ONEMLİ UYARI: Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM A gecişleri icin NOTER onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir

4. GUN ARTVİN- BORCKA (Klaskur(Aralık)Yaylası - KARAGOL - FIRTINA VADİSİ (Camlıhemşin - Konaklar Mahallesi(panoramik) - Yolkıyı Koyu(panoramik) - Şenyuva Koyu(Cinciva) - Zilkale) - AYDER(Ayder Yaylası)

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Artvin Hopa ilcesini gecerek Borcka ilce merkezine varıyoruz. Buradan kucuk araclar ile Borcka ilce merkezi ne 27 km. mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yukseklikte bulunan 19.yy başlarında, bu gunku Klaskur(Aralık)Yaylası nın yakınlarındaki bir tepe nin heyelan sonuncunda Klaskur (Aralık) Deresi nin onunu kapatmasıyla oluşan cennet yeşili Karagol e ulaşıyoruz. Karagol e etrafındaki ormanlarla yuruyuş ve fotoğraf molası sonrası oğle yemeğimizi(ekstra) almak icin Borcka ilcesine doğru hareket ediyoruz. Oğle yemeğimizin ardından aracımızla Hopa , Arhavi , Fındıklı , Ardeşen , ilcelerini gecerek Fırtına Vadisine ulaşıyoruz.
Arzu eden misafirlerimizle alternatif turlar(ekstra);

- ZİLKALE TURU(Ekstra; kişi başı 35 TL) Camlıhemşin den bineceğimiz minubusler ile Sevdaluk dizi cekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Koyunu gorerek orjinal Hemşin Konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan Koyune gidiyoruz. Burada verdiğimiz serbest zaman sonrasında Fırtına Vadi sinin vahşi doğasında yukselen Zilkale ye geciyoruz. Zilkale, Camlıhemşin, Rize ilcesinin 12 km guneyinde Fırtına Vadi sindeki bir gecide hakim, yuksekce bir tepe uzerinde(dere yatağından 100 m denize, denizden 750 m yukseklikte)konumlanmış 8 burc ve bir gozetleme kulesinden oluşan savunma hendeği durumundaki Zil deresine merdivenle inilen bir kale olup, kesin yapım tarihi bilinmemektedir. Zil Kale nin Kartal yuvasını andıran goruntusune hayran kalıcaksınız.

- RAFTING(Ekstra: Kişi Başı 50 TL) Dileyen Misafirlerimiz icin; konusunda uzman eğitmenlerimiz de birifing sonrası Fırtına Deresinin coşkun sularında yaklaşık 1,5 Saat suren hafif bir parkurda Rafting yapıyoruz.
Bu programlarımızın ardından Ayder Yaylası na hareket ediyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali nde ulkemize Altın Ayı; odulunu getirmeyi başaran Bal; filminin cekimlerinin gercekleştiği 1350 metre yukseklikte bulunan zengin bitki ortusu ve kaplıca suları ile unlu Ayder Yaylası na gelmeden once, Timisvat Koprusu nde fotoğraf molası veriyoruz. Ayder Yaylası nda Gelin Tulu Şelalesi, Kalegon, Aşağı Ambarlı ve Yukarı Ambarlık gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yuruyuş yapabilir ve yore insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz konaklama ve Akşam yemeği icin otelimize doğru yolculuğumuza başlıyoruz.
Konaklama : Memişoğlu Konak Otel, Koru Otel, Ahşap Oris Otel, Hilaz Otel, Altıparmak Otel, Kervansaray Otel, Yaylacı Otel veya Sis Otel

5. GUN : RİZE - UZUNGOL (Rize Bezi Atolyesi - Of - Caykara - Vakfıkebir - Surmene Bıcakcısı) SAMSUN

Sabah kahvaltımızı otelde alıp otelimizden ayrıldıktan Rize ye doğru yola cıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak goreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz RİZE BEZİ atolyesine gidiyoruz. Rize bezinin(Feretiko) en buyuk ozelliği vucutta ki teri cekip vucudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Of -Caykara -Taşkıran guzergah ından Uzun Gol e ulaşıyoruz. Uzungol de yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma kopruleri sakin akan golun verdiği huşu ile oğlen yemeğimizi (extra) alıyoruz. Oğlen yemeğimizi almamızın ardından dileyen misafirlerimiz icin;
Haldızen Deresi - Yayla Evi Gezisi (Ekstra; kişi başı 35 TL)
Coğumuz Haldizen ismini pek bilmeyiz. Oysa Haldizen Deresi, Uzungol un varlık nedenidir. Uzungol, vadi onunun kapanması sonucunda oluşmuş bir set golu. Yuzyıllar once meydana gelen buyuk ir heyelan, Haldizen Deresi nin akışını bu bolumde ağırlaştırıp gole donuşturmuş Uzun Gol un bir nevi Annesi Haldizen Deresi. En uzak dağ koylerinden biri olan Demirkapı yaylasında şehrin gurultusunden uzak doğanın kucağında bulutların ote yanında yayla evlerinin sıcaklığını gezip gorerek gezimizi sonlandırıyoruz.
Bu keyifli gezi ardından yola cıkarak Turkiye de bıcağın ana vatanı olarak adlandırılan Surmene ye gidiyor meşhur Surmene bıcaklarını tanımak ve alışveriş yapabilmeniz adına serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından yol uzerinde giderken Karadeniz in meşhur Trabzon ekmeği ni almak icin VAKFIKEBİR de kısa bir alışveriş molası veriyoruz.Ardından Karadeniz in Muthiş lezzetlerini yanınızda goturebilmek icin tamamı yorede yaşayanlar tarafından uretilen, gercek TEREYAĞ ve PEYNİR in bir cok ceşidinin alışverişi yapabileceğimiz mağazaya gidiyoruz. Son olarak FINDIK ve FINDIK URUNLERİ alışverişini yapacağımız mağazaya uğradıktan sonra Karadeniz in tum guzelliklerini tekrardan gozunuzde canlandırabileceğiniz Karadeniz sahil yolu uzerinden konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelimize geciyoruz.
Konaklama:Samsun Grand Amisos Otel- Amissos Otel - Ordu Fatsa Yalcın Otel, vb Oteller

6. GUN SAMSUN (Bandırma Vapuru - Ataturk Onur Anıtı - Gazi Muzesi - İlk Adım Anıtı ) SİNOP (Sinop Kalesi - Sinop Cezaevi)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Mustafa Kemal ATATURK un milli mucadeleyi başlatmak icin 19 Mayıs 1919 da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Park ında Samsun un simgesi haline gelmiş olan, Avusturalyalı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan, Ataturk Onur Anıtı nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mustafa Kemal ATATURK un Samsun a geldiğin de kaldığı otel Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek muze haline donuşturulmuş Gazi Muze si ziyaret edip, İlk Adım Anıtı nı gormek uzere yuruyoruz. Samsun daki gezimizin ardından oğle yemeğimizi alıp (extra); M.O 1200 lu yıllarda Terme ilcesi yakınlarında yaşadıkları varsayılan ve Homeros un İlyada sında da soz edilen ilk cağların efsanevi kadın savaşcılarının bir kralicesine ait heykelde fotoğraf molası verip; Bafra ve Gerze İlcelerini panoramik olarak goreceğimiz Sinopa doğru hareket ediyoruz. Oğle yemeğimizin(Samsun da veya Sinop ta alınacak)(ekstra) ardından Sinop gezimizde UNESCO nun Dunya Mirası Gecici Listesine giren Sinop Kalesi ne cıkıp şehri izliyoruz. Bu guzel seyrin ardından, Sinop un simgesi haline gelmiş kendi urunleri olan el yapımı minyatur/kucuk gemi/tekne maketlerini satan mağazayı ziyaret edip isteyen bu guzel sanat eserlerinden satın alabilir. Daha sonra aracımıza binerek Sinop Cezaevi ne gidiyoruz. Uc tarafı denizlerle cevrili bu kale yıllarca cezaevi olarak kullanılıp şuan da muze olarak kullanılıyor. Dizilere, şarkılara ve şiirlere konu olan bu tarihi cezaevi gezimizin sonrasında; Ulkemizin cennet koşelerinden biri olan ve buzul aşınması sonucu oluşmuş ve Dunya nın kendiliğinden oluşan tek koy ozelliğini taşıyan Hamsilos Koyuna gidiyoruz. Fotoğraf molasının ardından akşam yemeği ve konaklama icin Kastamonu ya doğru hareket ediyoruz.
Konaklama: Mutevelli Otel-İksir Otel -Gun Otel , Ergun Otel , Elik Otel vb oteller

7. GUN: SAFRANBOLU (Yoruk Koyu - Camaşırhanesi - Sipahioğlu Konağı - Hıdırlık Tepesi - Saat Kulesi(panoramik) - Hukumet Konağı(panoramik))- AMASRA(Kale Surları - Fatih Camii - Kemere Koprusu - Cekiciler Carşısı)

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısından sonra Kastamonu yu ziyaret icin yola koyuluyoruz. Karacomak Deresinin iki yakasına kurulmuş olan Kastamonu, Kurtuluş Savaşı nda verdiği ornek mucadeleden sonra Şehitler Diyarı; adıyla anılır olmuş. Burada, Hukumet Konağı, Şerife Bacı Anıtı nı gorup Nasrullah Meydanı nı gezdikten sonra Kastamonu Kalesini ve Saat Kulesini panoramik olarak gorup, Safranbolu ya gitmek uzere aracımıza biniyoruz. Turklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan muze kent Safranbolu yakınlarındaki ilk gezi noktamız eski bir Bektaşi koyu olan Yoruk Koyune gidiyoruz. Koy gezimizin ardından aracımıza binip Safranbolu yu panoramik olarak goreceğimiz Hıdırlık Tepesi ne ulaşıyoruz. Ayrıca Hukumet Konağı nın ve Saat Kulesi nin bulunduğu Kale Mevkii ni de buradan fotoğraflıyoruz. Ardından bolgenin enfes lezzetlerinin tadına bakmak, meşhur geleneksel SAFRANLI LOKUM ceşitlerinin ve diğer urunlerinin alışverişi icin lokum mağazasını ziyaret ediyoruz. Safranbolu yu ziyaretimiz sonrasında Strobon a gore Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris den alan Karadeniz in eşsiz guzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet in de hayran olduğu Lalasına sorduğu Ceşm-i Cihan buramı ola ( Dunya nın Goz Bebeği ) sozunden anlaşılan Amasra yı ziyaret icin yola koyuluyoruz. Oğlen yemeğimizi aldıktan sonra (ekstra )Amasra da ihtişamını halen koruyan surlarla cevrili kent sokaklarında gezerken kucuk bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Koprusu, Kilise Camii ve Cekiciler Carşısı nı gorup turumuzu bitiriyor ve bir başka TATİL.COM tur organizasyonunda buluşmak uzere donuş yolculuğuna başlıyoruz.


TUR UCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER :

* Muze Oren Yeri Giriş ucretleri
* 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Programda belirtilen Cevre gezileri
* Profesyonel rehberlik hizmetleri
* Tatil.com otobus ici ikramları
* Tatil.com tur guvencesi
* Otellerde acık bufe 6 sabah kahvaltısı
* Otellerde acık bufe veya set menu 6 akşam yemeği
*1618 Nolu Turizm kanununa gore zorunlu seyahat sigortası
*Mercedes Travego, Tourismo otobusler İle ulaşım

TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

* Oğle yemekleri,
* Tum yemeklerde alınan icecekler,
* Ferdi kaza sigortası,
* Extra olarak belirtilen geziler
* Kişisel harcamalar
* Yurtdışı cıkış harcı (16 TL) (Batum)

T.C Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirler bu turumuzda muze oren yeri giriş ucretleri icin 20,00 TL fark oder. Muzekart uygulamasının T.C Vatandaşlarına ozel bir uygulama olması nedeniyle Muzekart verilmez

GENEL ŞARTLAR
Gezi suresi 7gece 8gun olup 6 gece otel konaklamalıdır. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 cocuk icin kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobus, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir butundur ayrı ayrı duşunulemez. 0-6 yaş cocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Konaklama bolgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda tatil.com sorumluluğu yoktur.
Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına gore; 10-15 kişi arası ozel dizayn minibusle, 15-29 kişi arası luks kucuk otobus (midibas) 29 kişi uzeri ise 46 veya 55 kişilik ozel Turizm araclarıyla yapılacaktır. Buyuk arac garantisi verilmez.
* Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, on veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına gore verilir
Yeterli coğunluk sağlanmadığı takdirde tatil.com 1 (Bir) gun onceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir

EK HİZMET BEDELLERİ VE KAPSAMI

Tur Programına Dahil Tum Muze Ve Oren Yeri Girişleri, Yardımcı Rehberlik Ucretleri, Muze Girişleri, Otopark Ucretleri, Tekne Turları, Minibus Ucretleri, Milli Park Giriş Ucretleri, Turlara Gore Değişen Ucretler Bu Kapsamdadır. Muze Kart Sahibi Misafirlerimiz, Engelli Kart Sahibi Misafirlerimiz, Sarı Basın Kartı Sahibi Misafirlerimiz, 7 - 17 Yaş Cocuk Ve 65 Yaş Ustu Misafirlerimiz Bu Kimliklerini İbraz Etmek Kaydı İle Katılınan Paket Turun İndirim Oranına Gore Ek Hizmet Ucretlerinden 5 TL ile 40 TL ye Varan İndirimlerden Yararlanabilirler. Ek Hizmet Bedelinden İndirimli Olarak Faydalanan Misafirler, İndirime Konu Olan Kimlik ya da Belgelerini Turda İbraz Edemedikleri Takdirde, Muze Giriş Ucretlerini Kendileri Oderler( Muze Kart Verilmez). Turkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmayan Misafirler ( Yabancı Uyruklu Misafirler ) İndirimli Ek Hizmet Seceneğini Secip, Turdaki Muze Girişlerini Kendileri Odeyecektir. Muze Kart Verilen Turlarda Muze Ve Oren Yeri Girişleri, Tatil.com un Misafirlerine Verdiği Muze Kart İle Gercekleştirilecektir.
Bu Turumuzda muze kart verilmemektedir.

İPTAL VE İADE GUVENCE PAKETİ
Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıc tarihinden 72 saat oncesine kadar, hicbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında odemiş olduğunuz tur ucretinin tamamı, hicbir kesinti yapılmadan, odeme şeklinize gore iade yapılır. İptal guvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20 TL, 2000 TL uzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.
Ucaklı Turlarımıza İptal İade Guvence Paketi Eklenememektedir
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Ozel sağlık sigortası misafire ait ozel harcamadır.
GEZİ SURESİNCE KULLANILACAK ARACLAR
Turlarımızda Kullanılan Arac Tipleri Kişi Sayılarına gore aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına gore aşağıda bulunan arac tipleri tayin edilir
8 kişi ve uzeri Mercedes Travego -Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir
27 kişiye kadar luks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
15 kişiye kadar luks Mercedes Sprinter-Volkswagen Wolt araclar kullanılır.
MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO
46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri onde biri orta kapıda olmak uzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player ( DVD-CD-MP3 ),sıcak su unitesi, 2 adet soğutucu dolap.
MAN FORTUNA
46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MİTSUBİSHİ SAFİR
46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
ISUZU NOVO - ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN
27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su unitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv
MERCEDES SPRİNTER - VOLKSWAGEN WOLT
15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su unitesi
1-) İPTAL VE DEVİR:

1.1 tatil.com 3. Parti firmalar dolayısıyla veya yeterli katılım sağlanamaması halinde tuketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gun oncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure icinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım aracları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gosterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.

1.2 Tuketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 gunluk mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve olumleri tam teşekkullu devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile tur hareket/konaklama başlangıc tarihine 29-15 gun kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25 i, 14-0 gun kalıncaya kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması/tura gelinmemesi halinde ise gezi ucretinin tamamı tatil.com tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Ozel hukumler saklıdır.

Tuketici promosyon turlarda turun başlangıc tarihi ne olursa olsun , mucbir sebepler dahi olsa iptal / değişiklik hakkı olmadığını bilmektedir.

1.3 Paket tur kapsamındaki tum ucuşlarda 15 gun ve daha sonraki iptallerde hicbir mazeret gecerli olmayıp, ucak ucreti iadesi soz konusu değildir.

1.4 Acenta tatil.com tuketicinin başlangıcını kacırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tuketici adına yapılmış tum rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tuketiciye herhangi bir odeme yapılamaz.

1.5 Tuketici, paket tura devam etmesinin mumkun olmaması durumunda, hareketten en az 7 gun once seyahat acentasına tatil.com niyetini bildirerek rezervasyonunu, paket tur acısından gecerli tum koşulları yerine getiren bir ucuncu kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sozleşmeye taraf seyahat acentasına tatil.com karşı, bakiye tutarın ve soz konusu devirden doğan tum ilave masrafların odenmesinden muteselsilen sorumludurlar.

1.6 tatil.com uzerinden alınan tum hizmetlerin her aşamasında tatil.com ile bağlantıya gecilmek zorundadır. Aksi takdirde muşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında tatil.com sorumluluk kabul etmez.

1.7 Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken cıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı ile doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ucret iadesinin yapılıp yapılamayacağı otelin/işbirliği yapılan aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan tatil.com a bu konuda bir talep veya bir itiraz yoneltilemez. Otelden erken ayrılma halinde muşteri tatil.com tarafından otele odenen tum ucreti hicbir itiraz ileri surmeden odemeyi peşinen kabul eder.

1.8 Satın alınan paket tur hizmetinde ucak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili ucuş icin uyguladığı kural ve cezalar gecerli olacaktır.

1.9 "Munferit organizasyonlarımızda secilen tur ve bolgeye gore belirli donemlerinde havayolu ve otellerin iptal koşulları uygulanacak olup,iptal olamama durumu soz konusudur."
TUR UCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER :
* Muze Oren Yeri Giriş ucretleri
* 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Programda belirtilen Cevre gezileri
* Profesyonel rehberlik hizmetleri
* Tatil.com otobus ici ikramları
* Tatil.com tur guvencesi
* Otellerde acık bufe 6 sabah kahvaltısı
* Otellerde acık bufe veya set menu 6 akşam yemeği
*1618 Nolu Turizm kanununa gore zorunlu seyahat sigortası
*Mercedes Travego, Tourismo otobusler İle ulaşım
TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
* Oğle yemekleri,
* Tum yemeklerde alınan icecekler,
* Ferdi kaza sigortası,
* Extra olarak belirtilen geziler
* Kişisel harcamalar
* Yurtdışı cıkış harcı (16 TL) (Batum)
T.C Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirler bu turumuzda muze oren yeri giriş ucretleri icin 20,00 TL fark oder. Muzekart uygulamasının T.C Vatandaşlarına ozel bir uygulama olması nedeniyle Muzekart verilmez