Baltık Rüyası Thy Ile 4 Gece

4 Gece 5 Gün Kalkış Tarihi
28.12.2016
25.01.2017
01.02.2017
Tur Başlangıç - Bitiş İki Kişilik Odada Kişi Başı 3. Kişi Fiyatı Tek Kişilik Odada Kişi Başı Çocuk 
(0-2 Yaş)
Çocuk 
(2-6 Yaş)
Çocuk 
(6-12 Yaş)
 
3* VE 4* OTELLER
28-12-2016 - 01-01-2017 509 EUR 509 EUR 649 EUR 160 EUR 509 EUR 509 EUR  
25-01-2017 - 29-01-2017 509 EUR 509 EUR 649 EUR 160 EUR 509 EUR 509 EUR  
01-02-2017 - 05-02-2017 509 EUR 509 EUR 649 EUR 160 EUR 509 EUR 509 EUR  
 
TURK HAVAYOLLARI İLE
4 GECE 5 GUN
BALTIK RUYASI
HELSINKI - TALLINN(2) - RIGA(2)
26 Ekim & 09,23,30 Kasım & 28 Aralık & 25 Ocak & 01, 22 Şubat & 15,29 Mart &
12,26 Nisan
GUN ISTANBUL - HELSINKI - TALLINN
Siz değerli misafirlerimizle Istanbul Ataturk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Exp-Ert kontuarında saat 05:30 da buluşma. Turk Havayolları TK1761 sefer sayılı ucuşu ile saat 07:35 te Finlandiya nın başkenti Helsinki ye hareket. 11:05 varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Helsinki şehir turunda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hukumet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli goreceğimiz yerler arasında. Sonrasında serbest zamanımız oluyor. Ardından Estonya nın başkenti Tallinn e feribot ile geciyoruz. Tallinn e varışımıza istinaden dinlenmek uzere otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
GUN TALLINN
Sabah kahvaltısının ardından Tallinn Şehir turumuz icin otelden hareket. En iyi korunmuş Ortacağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO nun Dunya Mirası; olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik ozelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Tepesi nden şehrin en guzel panoramik manzarasının fotoğraflarını cektikten sonra St. Nicholas Kilisesi ne geciyoruz. Ardından serbest zaman dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Rocca Al Mare turumuz başlıyor. (40 eur) Avrupa da sayısı az olan acık hava muzelerinden olan Rocca-Al-Mare turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan uzerine kurulu acıkhava muzesi, 18.yy donemini yansıtan koy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi, koy okulu ile sizi zamanda yolculuğa cıkartarak Estonya nın gecmişine tanık ediyor. Birbirinden farklı evlerde, eski donem Estonyalılar ın yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Turumuzun ardından şehir merkezine geri donuyoruz. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak duzenlenecek yemekli Viking Koyu Turuna doğru yola cıkıyoruz.(50 Eur) Viking yaşam tarzını yansıtan bu şirin restoranda ok ve balta atma, mancınık kullanma gibi aktiviteleri deneyimleyeceğiz. Bu heyecan ve eğlence dolu dakikaların ardından akşam yemeğimizi yiyoruz. Sonrasında şehir merkezine geri donuyoruz. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
GUN RIGA
Sabah kahvaltısının ardından Riga ya hareket ediyoruz. . Yol ustunde Estonya nın yazlık kasabası olan Parnu da mola veriyoruz. Riga varışımıza istinaden şehir turuna başlıyoruz. 1201 yılında kurulan Riga şehir turunda, Old Town denilen tarihi merkezdeki şehrin dokusuna tanık olacağımız onemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Buyuk ve Kucuk Guildhalls, St. Jacob s Kilisesi, Riga Kalesi, Ozgurluk Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız yapılarıyla suslu sokakları gorulecekler arasında yer alıyor. Ardından otelimize geciyoruz, check-in işlemlerinin ardından serbest zaman. Riga nın kucuk ve şirin kafelerinde keyifli vakit gecirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.
GUN RIGA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Sigulda Orta Cağ Turuna katılabilirler. (50 eur) Riga ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya nın en guzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Muzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortacağ Avrupası nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağacları, ovaları, Gauja Nehri nden oluşan muhteşem doğası ile sizi buyuleyecek. Turun bitiminde Riga ya geri donuyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile rehberiniz tarafından duzenlenecek ekstra Rosengrals Akşam Yemeği turumuzu gercekleştiriyoruz.(40 Eur) Eski Riga nın merkezinde bulunan, şehir limanından merkeze uzanan, gizli gecidin acıldığı 800 yıllık bir yapının mahzeninde kurulmuş, mum ışıklarıyla aydınlatılmış, dekorundan calışanlarına, yemeklerinden muziklerine, atmosferinden goz zevkine kadar her şeyi ile ziyaretcilerine Orta Cağ ziyafeti sunan harika bir tarihi Orta Cağ restoranıdır. Ardından otelimize transfer. Geceleme Riga daki otelimizde
GUN RIGA - ISTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz icin ekstra olarak duzenlenecek Jurmala Turuna katılabilirler(30 Eur) Letonya nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman icerisinde yer alan romantik ağac evleriyle Letonya nın sayfiye bolgesi bizleri bekliyor. Tertemiz cam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, camur kurleri ile Baltık Ulkeleri nin en unlu SPA otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezi bu şirin sahil kasabasında rehberinizin onereceği unlu SPA larının tadını cıkartabilirsiniz. Dilerseniz yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Riga ya geri donuyoruz. Rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transfer. Check in ve bagaj işlemlerinin ardından Turk Havayollarının TK1776 sefer sayılı ucuşu ile 18:30 da İstanbul a hareket. 21:35 varış. Turumuzun sonu.
***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Gezi icin yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gun kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur TATİL.COM tarafından bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon icin secenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat once TATİL.COM tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi donemlerde oteller belirtilen km lerden fazla mesafede kullanılabilir. Boyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gun once TATİL.COM tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin musaitliğine gore verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan kucuktur. 3 Kişilik odalar 1 buyuk yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Acma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları icin Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya cocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek cocuk icin gecerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ulkenin kahvaltı kulturune uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, recel, ekmek, cay veya kahveden oluşan sınırlı bir monu ile sunulmakta olup gruplar icin gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı icin duzenlenen ve arac icinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan muze, oren yeri girişlerini icermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak uzere, tura denk gelen gun ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gercekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından TATİL.COM sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya arac girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel TATİL.COM tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, icerik, kullanılacak arac katılımcı sayısına gore değişiklik gostermektedir. Ayrıca turların gunleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki muze, oren yerlerinin acık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına gore rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında duzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol uzerinde bulunan musait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol ustu dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** TATİL.COM, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolu ne tabidir. Tarifeli ve ozel ucuşlarda rotar riski olabilir veya mevcut gezi ve ucuş oncesinde saatler değişebilir. TATİL.COM, bu değişiklikleri en kısa surede bildirmekle yukumludur. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası cocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli odemezler.
 • Turk Havayolları ile IST - HEL / RIX - IST parkurunda ekonomi sınıfı ucuşlar,

 • Havalimanı vergileri,

 • Belirilen otellerde 4 gece oda + kahvaltı konaklama,

 • Helsinki, Riga ve Tallinn de yapılacak olan şehir tanıtım turları,

 • Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,

 • Tum şehirlerarası transferler,

 • Otel vergileri,

 • Turkce rehberlik hizmetleri

 • Yurtdışı cıkış fonu - 15 TL,

 • Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,

 • Şofor ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)