Fas Turu Thy Ile 8 Mart Hareketli 4 Gece

4 Gece 5 Gün
Kalkış Tarihi
08.03.2017
Tur Başlangıç - Bitiş İki Kişilik Odada Kişi Başı 3. Kişi Fiyatı Tek Kişilik Odada Kişi Başı Çocuk 
(0-2 Yaş)
Çocuk 
(2-6 Yaş)
Çocuk 
(6-12 Yaş)
 
4* OTELLER
08-03-2017 - 12-03-2017 709 EUR 709 EUR 885 EUR 260 EUR 689 EUR 689 EUR  
FAS
CASABLANCA(1), MARAKEŞ(3)
TURK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
4 AKŞAM YEMEĞİ DAHİL !!
8 - 12 MART 2017
4 GECE/ 5 GUN
1.Gun : İstanbul - Casablanca // 8 Mart 2017 Carşamba

İstanbul Ataturk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 07:00 de buluşma. Bilet, bagaj ve gumruk işlemlerinin ardından Turk Hava Yolları nın TK 617 sefer sayılı ucağı saat 09:50 de Kazablanka ya hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 13:05 te olacaktır. Ardından ozel aracımız ile buluşuyor ve şehir turu icin havalimanından ayrılıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda 1930 yılında Fransızlar tarafından kurulan, geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak, duzgun sokakları, yollarda kurulu tezgahları ve birbirinden guzel evleri ile Habous guzel bir başlangıc oluyor. Daha sonra Neo-Gotik tarzında inşaa edilmiş Kazablanka Katedrali (Sacre Coeur), V. Muhammed Meydanı ve Birleşmiş milletler meydanını goruyor ve son durağımız olan Fas ın en buyuk, Dunyanın ise en buyuk yedinci camii olan Hassan II Camisine hareket ediyoruz. Fas Kralı 2. Hasan tarafından inşa edilen, Endulus kulturunden esintiler taşıyan camiyi gezdikten Kazablanka nın meşhur kordon boyu Corniche; kısa bir mola verip otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kazablanka daki otelimizde.

2.Gun : Casablanca - Marakeş // 9 Mart 2017 Perşembe

Kahvaltının ardından ozel aracımız ile Fas ın ilk Başkenti olan kırmız şehir Marakeş e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 30 dakikalık yolculuğumuzun ardından Marakeş e varıyor ve imparatorluk kentlerinin arasında belki de en bilineni Marakeş i panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. Marakeş i hak ettiği une kavuşturan ve gecmişin hatıralarını canlandıran manzaralar eşliğinde yapacağımız turumuz sırasında 1565 te Sultan Ebu el-Hasan doneminde inşa edilen, Mağribi mimarisine sahip, ince taş işciliği ile dikkat ceken Ali Bin Yusuf Medresesini gezerek başlıyoruz. Daha sonra 75 metre yuksekliğinde minaresi ile dikkat ceken adını etrafındaki kutuphanelerden alan 1150 yılında tamamlanmış Kutubiye Camisi, iki bolmeden oluşan 19 yy sonrasında vezir Si Moussa ve oğlu Ba Ahmed tarafından yapılmış Bahai Sarayı nı gezerek devam ediyoruz. Labirenti andıran dar sokakları ve caddeleri ile, her yana yayılmış, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dukkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina yı geziyoruz ve Fas ta ozgun yapısıyla dikkat ceken, Unesco Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan "Acık Hava Tiyatrosu" da Djemma El Fna Meydanı ile sona erecek. Dunya nın farklı ulkelerinden turist gelmesine sebep olan meddahlar, yılan oynatıcıları, dovmeciler, hokkabaz ve cambazların gosterileri ile şenlenen bu meydanı gordukten sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş teki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak duzenleyeceği Chez Ali Show una katılabilirler. Chez Ali gece kulubune yapacağımız tura katılıp aksam yemeğini orada alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran bu show da muzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve suvariler tipik Fas cadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretcilere nefis bir şov sunmaktadırlar.
Ekstra Chez Ali Show ve Akşam Yemeği: 70 €

3.Gun : Marakeş // 10 Mart 2017 Cuma

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gun serbest zaman. Şehri dilediğiniz gibi keşfedebilir veya rehberinizin ekstra olarak duzenleyeceği Essaouira şehir turuna katılabilirler. Tturumuzda Cichaoua uzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira ya gidilecektir. Unesco tarafından Dunya Mirası; olarak ilan edilen ve Fas ın en cok yabancı turist ceken yerlerinden biri olan şehir, ucsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkcı limanı, sanat ve kulturun ic ice gectiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve balıkcı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri bircok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı secen sanatcılar bu şehirde yaşamışlardır. Turumuzun bitiminde Marakeş e donuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş teki otelimizde.

Ekstra Essaouira şehir turu: 65 €

4.Gun : Marakeş // 11 Mart 2017 Cumartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tum gun serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra duzeleyeceği Atlas Dağları turuna katılabilirler. Bu turumuz 4x 4 jeeplerimiz ile guneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki ortusunu ve Atlas dağlarını sizlere tanıtmak icin yaptığımız eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden gectiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki ortusu, coğrafi yapı, karlarla ortulu zirveler gun boyu harika fotoğraflar verecek. Cocuk sahibi olamayan kadınların yuzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya calıştıkları Mulay Brahim koyu, Tifruin ve Taddart koylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj golu kıyısında oğle yemeği alacağız. Oğle yemeğinden sonra Marakeş e doneceğiz, arzu eden misafirlerimiz marakeş carşısının dar sokaklarına geri donebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası nda olduğumuzu bir kez daha hissedeceğiz. Turumuzun ardından Marakeş e donuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Ekstra Atlas Dağları Turu (Oğle yemekli) : 65 €

5.Gun : Marakeş - Casablanca - İstanbul // 12 Mart 2017 Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Casablanca Havalimanına transfer oluyoruz. Saat 14:35 de Turk Hava Yolları nın TK 618 sefer sayılı ucuş ile İstanbul a ucuyoruz. Varışımız saat 21:20 de olacaktır. Bir sonraki turumuzda goruşmek uzere.

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Gezi icin yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gun kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur TATİL.COM tarafından bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon icin secenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat once TATİL.COM tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi donemlerde oteller belirtilen km lerden fazla mesafede kullanılabilir. Boyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gun once TATİL.COM tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin musaitliğine gore verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan kucuktur. 3 Kişilik odalar 1 buyuk yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Acma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları icin Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya cocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek cocuk icin gecerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ulkenin kahvaltı kulturune uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, recel, ekmek, cay veya kahveden oluşan sınırlı bir monu ile sunulmakta olup gruplar icin gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı icin duzenlenen ve arac icinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan muze, oren yeri girişlerini icermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak uzere, tura denk gelen gun ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gercekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından TATİL.COM sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya arac girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel TATİL.COM tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, icerik, kullanılacak arac katılımcı sayısına gore değişiklik gostermektedir. Ayrıca turların gunleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki muze, oren yerlerinin acık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına gore rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında duzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol uzerinde bulunan musait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol ustu dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** TATİL.COM, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolu ne tabidir. Tarifeli ve ozel ucuşlarda rotar riski olabilir veya mevcut gezi ve ucuş oncesinde saatler değişebilir. TATİL.COM, bu değişiklikleri en kısa surede bildirmekle yukumludur. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası cocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli odemezler.
Vize
T.C vatandaşları icin vize uygulaması vardır. Vize başvurusu icin seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay gecerli pasaport ile acentemizden Vize İcin Gerekli Evraklar; listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri icin vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay gecerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ulkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ulkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan TATİL.COM sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ulkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Turkiye den havayolu firması tarafından ucuşları gercekleştirilmeyebilir. Boyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ulke sınır kapısında gumruk polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ulke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından kucuk misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ulke giriş-cıkışlarında gorevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gosterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet gostermelerini tavsiye ederiz.
 • Turk Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul - Casablanca gidiş - donuş ekonomi sınıfı ucak bileti

 • Havalimanı vergileri

 • Belirtilen otellerde 4 gece konaklamalar

 • Sabah kahvaltıları

 • Oteller alınacak 4 akşam yemeği

 • Casablanca da panoramik şehir turu

 • Marakeş te panoramik şehir turu

 • Havalimanı - Otel - Havalimanı arası transferler,

 • Turlarda Turkce Rehberlik Hizmeti

 • Seyahat Sigortası

 • Yurtdışı cıkış fonu

 • Ekstra turlar,

 • Kişisel harcamalar