Grand Ukrayna Borajet Ile 7 Gece

7 Gece 8 Gün
Kalkış Tarihi
25.06.2017
09.07.2017
23.07.2017
06.08.2017
20.08.2017
Tur Başlangıç - Bitiş İki Kişilik Odada Kişi Başı 3. Kişi Fiyatı Tek Kişilik Odada Kişi Başı Çocuk 
(0-2 Yaş)
Çocuk 
(2-6 Yaş)
Çocuk 
(6-12 Yaş)
 
3* VE 4* OTELLER
25-06-2017 - 02-07-2017 409 EUR 409 EUR 579 EUR 160 EUR 359 EUR 359 EUR  
09-07-2017 - 16-07-2017 409 EUR 409 EUR 579 EUR 160 EUR 359 EUR 359 EUR  
23-07-2017 - 30-07-2017 409 EUR 409 EUR 579 EUR 160 EUR 359 EUR 359 EUR  
06-08-2017 - 13-08-2017 409 EUR 409 EUR 579 EUR 160 EUR 359 EUR 359 EUR  
20-08-2017 - 27-08-2017 409 EUR 409 EUR 579 EUR 160 EUR 359 EUR 359 EUR  
03-09-2017 - 10-09-2017 409 EUR 409 EUR 579 EUR 160 EUR 359 EUR 359 EUR  
BORAJET HAVAYOLLARI İLE
7 Gece 8 Gun
GRAND UKRAYNA
Odessa (3) & Kiev (2) & Lviv (2)
25 Haziran & 09, 23 Temmuz & 06, 20 Ağustos
03 Eylul
***ERKEN REZERVASYON FIRSATI***
GUN PAZAR ISTANBUL - ODESSA
Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Sabiha Gokcen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 08:30 da buluşma. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından YB1405 sefer sayılı ucuşu ile Karadenizin İbizası olarak bilinen Odessa ya 10:30 da hareket. 45 Dakikalık keyifli yolculuğumuzun ardından varışımıza istinaden bizi bekleyen ozel otobuslerimiz ile panoramik şehir turuna başlıyoruz. Bir zamanlar Tatarlar ın ve Osmanlılar ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi nin bulunduğu Odessa da Ruslar, 1700 lerin sonlarında şehrin hakimiyetini ele gecirmişlerdi ve bu kent, 1800 lu yıllarda, St. Petersburg ve Moskova dan sonra, Rusya nın ucuncu buyuk kenti haline gelmişti. Gunumuzde Karadeniz in İbiza sı olarak adlandırılan ve Ukrayna nın ucuncu buyuk kenti olan Odessa, Ruslar dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz in değil, Doğu Avrupa nın da en guzel şehirlerinden biridir. Ayrıca, Odessa Opera Binası, Carice 2. Katerina Anıtı, dunyaca unlu Potemkin Merdivenleri nin yanı sıra, eşsiz barok mimari orneklerini goreceğiz. Turumuzun ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen konuklarımız, kentin arac trafiğine kapalı sokaklarında ya da renkli plaj partilerinde gecenin tadını cıkartabilirler. Geceleme otelimizde.
GUN PAZARTESI ODESSA
Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Katakomplar turu (50 Euro). Bu turumuzda sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl once inşa edilmiş olan bu yeraltı tunelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tuneller, Odessa nın İkinci Dunya Savaşı nda Nazi Almanyası nın işgaline uğradığı uc yıl boyunca, yerel direnişciler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişciler, bu sure boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde gecirmişlerdir. Turumuzda, o donemin orjinal eşyalarını gorerek, yeraltı labirentlerinde uc yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Degustosyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turuna katılabilirler.(50 Euro) 1899 Yılında Odessa da satın aldığı Konyak Fabrikasını gunumuze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya da Konyak ve Vodka kralı olarak bilinmektedir. Uretilen eşsiz konyakları tadabileceğimiz bu turda ayrıca konyak uretim tekniklerini, detaylarını ve uretim aşamalarını goreceğiz. Geceleme otelimizde.
GUN SALI ODESSA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Gununuzu Odessa nın renkli plajlarında partiler eşliğinde ve masmavi denizinde gecirebilir, beach club larında eğlenebilir veya şehrin şirin kafe ve restoranlarında gununuzu değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.
GUN CARŞAMBA ODESSA - KIEV
Sabah kahvaltısının ardından Ukrayna nın başkenti ve en tarihi şehri olan Kiev e hareket ediyoruz. Yol uzerinde, tum dunyadaki yahudilerin ziyaretleri sonrası Hacı mertebesine ulaştıkları, 2. Dunya Savaşında toplu katliamların yapıldığı Uman şehrinde kısa bir tur yapıp, dinlenmek icin mola veriyoruz. Sonrasında Kiev yolculuğumuza devam edip şehre varışımızı takiben şehir turuna başlıyoruz. Son yıllarda ihtilallerle dunya kamuoyunun gundemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar ın tarihindeki ilk başkent olma ozelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, dunyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Panoramik turumuzda, Kiev in ana meydanlarını, Kiev in uyumayan sokaklarına ev sahipliği yapan Khreshchatyk Caddesini, Aya Sofya Meydanı nı, Tum Ukraynalılar tarafından Kutsal sayılan Vatan Ana ve Lybid Heykellerini goreceğiz. Geceleme otelimizde.
GUN PERŞEMBE KIEV
Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek İkinci Dunya Savaşı Muzesi turuna katılabilirler. (35 Eur) Kiev deki 2. Dunya Savaşı Muzesi, bu savaşa ilişkin dunyadaki en buyuk muzelerden biridir. Acık ve kapalı kısımlardan oluşur. Acık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dunya savaşında kullandığı savaş ucakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dunya savaşına ait butunuyle orijinal olarak saklanmış arac gerecleri yakından gorme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en carpıcı orneklerle goreceğiz. Ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak duzenlenecek Pecerskaya Manastırı ve Mikro Minyatur Muzesi Turu icin hareket. (45 Euro) 11. Yuzyıldan gunumuze ozenle korunmuş Pecerskaya Lavra Manastırı, icinde 18 kiliseyi barındırmaktadır ve ayrıca UNESCO Dunya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar icin kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Mikro Minyatur muzesinde ise ancak Mikroskop yardımı ile gorebileceğiniz eserler sizi buyuk şaşkınlık icerisinde bırakacak. Coğu Guinness Rekorlar Kitabına giren bu eserleri bırakıp muzeden cıkmak pek kolay olmayacak. Oğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak duzenlenecek olan Kultur ve Alışveriş Turu na katılabilir (30 Euro). Turumuz esnasında Kiev in tarihi sokaklarını, mahallelerini ve metro hattını gezeceğiz. Kiev in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Gunde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki istasyon olan Arsenalna 105.5 metre derinlikte yer almaktadır. Ardından Unlu Andreyevski Yokuşu nda Alışveriş imkanı bulacağız. Dnepre Nehrinin manzarası, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş icerisinde pek cok restoran ve hediyelik eşyacıları bulundurmaktadır. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek, Dinyeper Nehri nde tekne turuna katılabilirler. (45 Euro) Turumuz esnasında, Avrupa nın bu en buyuk nehirlerinden birini tekneyle gezip gunun yorgunluğunu şampanya ve kokteyl eşliğinde atarken, Kiev in akşam manzarasını en guzel yerlerden seyredeceğiz. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.
GUN CUMA KIEV - LVIV
Sabah kahvaltısının ardından, aslanlar şehri Lviv e doğru yola cıkıyoruz. Lviv şehrine varıyor ve gune antik şehir turuyla devam ediyoruz. II. Dunya savaşında zarar gormemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı eşsiz meydan ve caddeleri ile UNESCO Dunya Miras Listesindeki şehirlerden biridir. Yuz yıldan fazla sure Avusturya-Macaristan İmparatorluğu nun yonetiminde kalan Lviv, o donemde yapılmış ve bugun hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Orta Avrupa şehridir. Rus yonetiminde hemen hic kalmamış olan bu şehir, Ukrayna nın bambaşka bir yuzunu oluşturur. Gorkemli Opera Binası, Unlu Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı gorulecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak duzenlenecek sınırsız vodka ikramlı Ukrayna Gecesi Turu na katılabilirler.(60 eur) Gecede Ukrayna yerel halk muzikleri eşliğinde Ukrayna mutfağının leziz yemeklerinden tatma imkanı bulacağız. Yemek sonrası otelimize donuş. Geceleme otelimizde.
GUN CUMARTESI LVIV
Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Eczacılık muzesi, Cikolata Fabrikası ve Arsenal turuna (30 Eur) katılabilirler. Yuzlerce yıl once insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gosterildiği Eczacılık Muzesi ni, cikolataları dunyaca unlu olan Lviv de cikolataların uretiminin ziyaretcilere gosterildiği Cikolata Fabrikası nı ve Lviv de yuzlerce yıl boyunca farklı goruşlerden siyasi mahkumların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek ve şehrin keşfedilmeyi bekleyen guzelliklerini, rehberlerimiz eşliğinde keşfedip bu eşsiz Orta Avrupa şehrinin tadını cıkartacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz Ukrayna kulturunu keşfetmeye devam edebilir dileyen misafirlerimiz ise eğlenceye Lviv in en eğlenceli mekanlarında gune devam edebilirler. Geceleme otelimizde.
GUN PAZAR LVIV - ISTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından donuş yolculuğu icin havalimanına transfer. Bagaj ve check - in işlemlerimizin ardından BoraJet YB1407 sefer sayılı ucuşu ile 12:30 da Istanbul a hareket. Turumuzun sonu. Eve hoşgeldiniz!
ONEMLİ NOTLAR
***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon icin secenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat once acenteniz tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi donemlerde oteller belirtilen km lerden fazla mesafede kullanılabilir. Boyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gun once acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin musaitliğine gore verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan kucuktur. 3 Kişilik odalar 1 buyuk yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Acma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları icin Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya cocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek cocuk icin gecerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ulkenin kahvaltı kulturune uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, recel, ekmek, cay veya kahveden oluşan sınırlı bir monu ile sunulmakta olup gruplar icin gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı icin duzenlenen ve arac icinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan muze, oren yeri girişlerini icermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak uzere, tura denk gelen gun ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gercekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tatil.com sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya arac girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, icerik, kullanılacak arac katılımcı sayısına gore değişiklik gostermektedir. Ayrıca turların gunleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki muze, oren yerlerinin acık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına gore rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında duzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol uzerinde bulunan musait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol ustu dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon icin alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat once oğrenebilirsiniz.
*** Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
*** Fuar, Kongre, Konser veya ozel etkinlik gibi donemlerde otellerimiz yukarıda belirtilen km.lerden daha fazla, merkeze daha uzak olarak kullanılabilecektir. Boyle bir durum gercekleşmesi halinde turun hareketinden 15 gun once tarafınıza bilgi verilecektir.
 • BoraJet Havayolları ile IST - ODS - LWO - IST parkurunda ekonomi sınıfı ucuşlar,

 • Havalimanı vergileri,

 • 7 gece oda + kahvaltı konaklama,

 • Odessa, Kiev, Lviv, Uman da yapılacak olan şehir tanıtım turları,

 • Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,

 • Tum şehirlerarası transferler,

 • Otel vergileri,

 • Turkce rehberlik hizmetleri

 • Yurtdışı cıkış fonu - 15 TL,

 • Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,

 • Şofor ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)