Kapadokya Konya Şeb-I Arus Turu (2 Gece 3 Gün 1 Gece Otel Konaklamalı)

2 Gece 3 Gün
Kalkış Tarihi
16.12.2016
Tur Başlangıç - Bitiş İki Kişilik Odada Kişi Başı 3. Kişi Fiyatı Tek Kişilik Odada Kişi Başı Çocuk 
(2-6 Yaş)
Çocuk 
(6-12 Yaş)
 
KAPADOKYA KONYA ŞEB-İ ARUS TURU
16-12-2016 - 18-12-2016 319 TL 319 TL 369 TL 169 TL 259 TL  
KAPADOKYA KONYA ŞEB-İ ARUS TURU
(2 GECE 3 GUN)

(1 GECE KONAKLAMALI)

(EK HİZMET BEDELLERİ FİYATA DAHİLDİR)

(SEMA GOSTERİSİ BİLETİ DAHİL)


1.Gun: İSTANBUL - KONYA YOLCULUĞU


22:00 Zeytinburnu Cırpıcı İspark
23:00 Harbiye Ofis onu
23:59 Kadıkoy Evlendirme dairesi onu

00:15 Kartal Koprusu

00:30 Cayırova Mc donals onu

01:15 İzmit Halk Evi onu


05:30 Ankara Sogutozu Ulusoy tesisleri onu ( Armada Avm Karşısı ) olarak Belirlenen noktalardan siz değerli katılımcıları alarak Konya ya doğru hareket ediyoruz.


2.Gun: Konya - Mevlana Muzesi - Şems-i Tebrizi Turbesi - Karatay Medresesi - Sema Toreni

Sabah 08.00 civarlarında Konya ya ulaşıyoruz. Serbest zamanımızın ardından gezimize Selcuklu doneminde sarayın gul bahcesi, gunumuzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel; sozu ile nam salmış olan Hz. Mevlana Muzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Muzemizin icinde yer alan Derviş Hucreleri, Matbah ve Hurrem Pasa Turbesi, Ucler Mezarlığı na acılan Hamusan (Susmuslar) Kapısı, Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa Turbeleri, Semahane ve Mescit Bolumleri ile Mevlana ve Aile Fertlerinin mezarlarının da icerisinde bulunduğu ana binayı geziyoruz. Avluya cıktığımızda ise Yavuz Sultan Selim in 1512 yılında yaptırdığı uzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arus" havuzu ve avlunun kuzey yonunde yer alan Selsebil adı verilen ceşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından oğle yemeğimiz icin ( Ekstra ) mola veriyoruz. Yemekte Konya mutfağının lezzetlerini tadıyoruz. Tabi ki en başta Konya nın meşhur yemeği Etli Ekmek olacak. Yemeğimizin ardından Şems- i Tebrizi Turbesi ni ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Sema torenini izlemek uzere torenlerin gercekleştirildiği salona hareket ediyoruz. Sema toreninin ardından Alaeddin Tepesi ve Alaeddin Camisi ni Panoramik gordukten Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından, 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesi bir diğer gezi noktamız olacak. Bu muhteşem eser 1955 den beri Karatay Cini Eserleri Muzesi olarak kullanılmaktadır. Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi oğretilmek uzere 663 de yaptırılan İnce Minareli Medrese yi Panoramik gordukten sonra Kapadokya da otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile Turk Gecesine gidiyoruz.


3.Gun: Urgup Merkez - Avanos Paşabağ - Dervent Vadisi - Guvercinlik Vadisi - Uc Hisar Kalesi - Ihlara Vadisi - Tuz Golu
Değerli misafirlerimiz, otelimizde alınan acık bufe sabah kahvaltı sonrasında, Urgup icinde yapacağımız panoramik tur sonrası Cok başlı peribacalarının en guzel orneklerini goreceğiniz Paşabağ da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginc peribacası oluşumlarını icerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisi ardından canak-comleği ile meşhur Avanos a gidiyoruz. Avanos da Kızılırmak ı gorup. Burada Onyx Taş Atolyesinde taşların ozellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp alışveriş molası veriyoruz. Atolye gezimiz sonrası oğlen yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında bolgenin en yuksek noktası konumunda bulunan Uchisar Kalesi ni panoramik olarak gorup Guvercinlik Vadisi ni gordukten Melendiz Cayı nın oluşturduğu doğa harikası bir vadi olan Ihlara Vadisi ne gidiyoruz. Ağacaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. Sonrasında ise Gezilerimizin ardından donuş yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul a doğru yola cıktığımızda Tuz Gol u kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Ankara - Bolu guzergahında yol alarak akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi Tatil.com un diğer seyahatlerinde tekrar goruşmek uzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz.
TUR UCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Muze oren yeri giriş ucretleri
* Lux otobuslerle ulaşım
* Lux Otellerde Yarım pansiyon Konaklama ( 1 Akşam Yemeği- 1 Sabah Kahvaltısı)
* Sema gosterisi toren davetiyesi
* Rehberlik hizmetleri
* Cevre gezileri
* Tatil.com otobus ici ikramlar
* Zorunlu Seyehat sigortası
* Tatil.com Guvencesi
TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Oğle yemekleri,
* Tum yemeklerde alınan icecekler,
* Ferdi kaza sigortası,
* Extra olarak belirtilen geziler
* Kişisel harcamalar
GENEL OZELLİKLER
Gezi suresi 2 gece 3 gun olup 1 gece otel konaklamalıdır. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 cocuk icin kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobus, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir butundur ayrı ayrı duşunulemez. Tur iceresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, cevre gezileri vb. haklar iade edilmez 0-6 yaş cocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarda oturma duzeni birer sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır Konaklama bolgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda tatil.com sorumluluğu yoktur.Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına gore; 10-15 kişi arası ozel dizayn minibusle, 15-29 kişi arası luks kucuk otobus (midibas) 29 kişi uzeri ise 46 veya 55 kişilik ozel Turizm araclarıyla yapılacaktır. Buyuk arac garantisi verilmez. Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, on veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına gore verilir
EK HİZMET BEDELLERİ VE KAPSAMI
Tur Programına Dahil Tum Muze Ve Oren Yeri Girişleri, Yardımcı Rehberlik Ucretleri, Muze Girişleri, Otopark Ucretleri, Tekne Turları, Minibus Ucretleri, Milli Park Giriş Ucretleri, Turlara Gore Değişen Ucretler Bu Kapsamdadır. Muze Kart Sahibi Misafirlerimiz, Engelli Kart Sahibi Misafirlerimiz, Sarı Basın Kartı Sahibi Misafirlerimiz, 7 - 17 Yaş Cocuk Ve 65 Yaş Ustu Misafirlerimiz Bu Kimliklerini İbraz Etmek Kaydı İle Katılınan Paket Turun İndirim Oranına Gore Ek Hizmet Ucretlerinden 5 TL ile 40 TL ye Varan İndirimlerden Yararlanabilirler. Ek Hizmet Bedelinden İndirimli Olarak Faydalanan Misafirler, İndirime Konu Olan Kimlik ya da Belgelerini Turda İbraz Edemedikleri Takdirde, Muze Giriş Ucretlerini Kendileri Oderler( Muze Kart Verilmez). Turkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmayan Misafirler Ek Hizmet Seceneğini (Yabancı uyruklu Misafirler) Sececektir, Muze Kart Verilen Turlarda Muze Ve Oren Yeri Girişleri,Tatil.com un Misafirlerine Verdiği Muze Kart İle gercekleştirilecektir
İPTAL VE İADE GUVENCE PAKETİ
Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıc tarihinden 72 saat oncesine kadar, hicbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında odemiş olduğunuz tur ucretinin tamamı, hicbir kesinti yapılmadan, odeme şeklinize gore iade yapılır. İptal guvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20 TL, 2000 TL uzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.
Ucaklı Turlarımıza İptal İade Guvence Paketi Eklenememektedir
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Ozel sağlık sigortası misafire ait ozel harcamadır.

GEZİ SURESİNCE KULLANILACAK ARACLAR
Turlarımızda Kullanılan Arac Tipleri Kişi Sayılarına gore aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına gore aşağıda bulunan arac tipleri tayin edilir
8 kişi ve uzeri Mercedes Travego -Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir
27 kişiye kadar luks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
15 kişiye kadar luks Mercedes Sprinter-Volkswagen Wolt araclar kullanılır.
MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO
46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri onde biri orta kapıda olmak uzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player ( DVD-CD-MP3 ),sıcak su unitesi, 2 adet soğutucu dolap.
MAN FORTUNA
46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MİTSUBİSHİ SAFİR
46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
ISUZU NOVO - ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN
27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su unitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv
MERCEDES SPRİNTER - VOLKSWAGEN WOLT
15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su unitesi
1-) İPTAL VE DEVİR:
1.1 Tatil.com 3. Parti firmalar dolayısıyla veya yeterli katılım sağlanamaması halinde tuketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gun oncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure icinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım aracları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gosterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.
1.2 Tuketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 gunluk mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve olumleri tam teşekkullu devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile tur hareket/konaklama başlangıc tarihine 29-15 gun kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25 i, 14-0 gun kalıncaya kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması/tura gelinmemesi halinde ise gezi ucretinin tamamı tatil.com tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Ozel hukumler saklıdır.
1.3 Tuketici promosyon turlarda turun başlangıc tarihi ne olursa olsun , mucbir sebepler dahi olsa iptal / değişiklik hakkı olmadığını bilmektedir.
1.3 Paket tur kapsamındaki tum ucuşlarda 15 gun ve daha sonraki iptallerde hicbir mazeret gecerli olmayıp, ucak ucreti iadesi soz konusu değildir.
1.4 Acenta tatil.com tuketicinin başlangıcını kacırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tuketici adına yapılmış tum rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tuketiciye herhangi bir odeme yapılamaz.
1.5 Tuketici, paket tura devam etmesinin mumkun olmaması durumunda, hareketten en az 7 gun once seyahat acentasına tatil.com niyetini bildirerek rezervasyonunu, paket tur acısından gecerli tum koşulları yerine getiren bir ucuncu kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sozleşmeye taraf seyahat acentasına tatil.com karşı, bakiye tutarın ve soz konusu devirden doğan tum ilave masrafların odenmesinden muteselsilen sorumludurlar.
1.6 tatil.com uzerinden alınan tum hizmetlerin her aşamasında tatil.com ile bağlantıya gecilmek zorundadır. Aksi takdirde muşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında tatil.com sorumluluk kabul etmez.
1.7 Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken cıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı ile doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ucret iadesinin yapılıp yapılamayacağı otelin/işbirliği yapılan aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan tatil.com a bu konuda bir talep veya bir itiraz yoneltilemez. Otelden erken ayrılma halinde muşteri tatil.com tarafından otele odenen tum ucreti hicbir itiraz ileri surmeden odemeyi peşinen kabul eder.
1.8 Satın alınan paket tur hizmetinde ucak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili ucuş icin uyguladığı kural ve cezalar gecerli olacaktır.
1.9 "Munferit organizasyonlarımızda secilen tur ve bolgeye gore belirli donemlerinde havayolu ve otellerin iptal koşulları uygulanacak olup,iptal olamama durumu soz konusudur."

TUR UCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Muze oren yeri giriş ucretleri
* Lux otobuslerle ulaşım
* Lux Otellerde Yarım pansiyon Konaklama ( 1 Akşam Yemeği- 1 Sabah Kahvaltısı)
* Sema gosterisi toren davetiyesi
* Rehberlik hizmetleri
* Cevre gezileri
* Tatil.com otobus ici ikramlar
* Zorunlu Seyehat sigortası
* Tatil.com Guvencesi

TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Oğle yemekleri,
* Tum yemeklerde alınan icecekler,
* Ferdi kaza sigortası,
* Extra olarak belirtilen geziler
* Kişisel harcamalar