Konya Şeb-I Arus Turu ( 2 Gece 3 Gün 1 Gece Otel Konaklamalı)

2 Gece 3 Gün
Kalkış Tarihi : 16.12.2016
SULTANSELİM CAMİİ
KEYKUBAT CAMİİ
SADRETTİN KONUKEVİ CAMİİ
 
Tur Başlangıç - Bitiş İki Kişilik Odada Kişi Başı 3. Kişi Fiyatı Tek Kişilik Odada Kişi Başı Çocuk  Çocuk 
(2-6 Yaş) (6-12 Yaş)
Gherdan Gold Otel Konaklamalı Seb-i Arus Turu          
16-12-2016 - 18-12-2016 399 TL 399 TL 459 TL 199 TL 319 TL
KONYA ŞEB-İ ARUS TURU
(2 GECE 3 GUN)
(1 GECE KONAKLAMALI)
(EK HİZMET BEDELLERİ FİYATA DAHİLDİR)
(SEMA GOSTERİSİ BİLETİ DAHİL)
1.Gun : İSTANBUL - KONYA YOLCULUĞU
22:00 Zeytinburnu Cırpıcı İspark
23:00 Harbiye Ofis onu
23:59 Kadıkoy Evlendirme dairesi onu
00:15 Kartal Koprusu
00:30 Cayırova Mc donals onu
01:15 İzmit Halk Evi onu
05:30 Ankara Sogutozu Ulusoy tesisleri onu ( Armada Avm Karşısı ) olarak Belirlenen noktalardan siz değerli katılımcıları alarak Konya ya doğru hareket ediyoruz.
2.Gun : KONYA-SULTANSELİM CAMİİ-ALAADDİN CAMİİ-KEYKUBAT CAMİİ-SULTAN TURBELERİ-KARATAY MEDRESESİ
Sabah saatlerinde Konya Şeb-i arus gosterilerini izlemek amacıyla geldiğimiz Anadolu Selcuklu Devletinin Başkenti Konya ya varıyoruz.Kahvaltı icin Konya nın meşhur kahvaltı mekanlarında yoresel serpme kahvaltı alıyoruz(ekstra).kahvaltının ardından Hz.Mevlana nın dergahı ve muze ziyaretimizi yapıyoruz.Burada rehberimizden gerekli bilgilndirmeyi alıyor Sultanselim camii ve Ucler kabristanını ziyaret ediyoruz.Oğle yemeği icin Konya mızın yoresel lezzetlerini tadacağımız restaurant ımıza geciyoruz(Ekstra).Yemek sonrasında turumuza Şems-i Tebrizi Hz.Turbesi ziyareti ile devam ediyoruz.Sonraki ziyaret noktalarımız Alaaddin Keykubat Camii ve Sultan Turbeleri ,Karatay Medresesi olacaktır.Sonrasında otelimize yerleşip serbest zaman veriyoruz.Ardından otelimizde alacağımız akşam yemeğinin ardından Şeb-i Arus torenlerini izlemek icin Konya kultur merkezine hareket ediyoruz.Ahmet Ozhan ın tasavvuf muziği dinletisi ile başlayacak olan Sema Ayini ni izledikten sonra otelimize donuyoruz.Geceleme otelimizde
3.Gun : KONYA-İNCE MİNARE-SADRETTİN KONUKEVİ CAMİİ-TARİHİ MERAM KOPRUSU-ATEŞBAŞI VELİ TURBESİ-AKYOKUŞ-MERAM-BAĞLARI
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından bugunku Konya turumuza Sahib-i Ata Camii ve Kulliyesi ziyaretimiz ile başlıyoruz.Daha sonra İnce Minare ,Sadrettin Konukevi Camii ve Turbesi,Mevlana Dergahının aşcısı Ateşbazı Veli Turbesi ziyaretini yaparak oğle yemeği icin restaurantımıza geciyoruz.Oğle yemeği Konya nın yoresel lezzetleri( ekstra) oğle yemeğinin ardından Tarihi Meram Bağları bolgesinde bulunan Tarihi Meram Koprusu yanında bulunan Akyokuş Tepesine cıkarak cay ve fotoğraf molası veriyoruz.Alışveriş icin serbest zaman sonrası İstanbul a hareket ediyoruz ve geceyarısından sonra İstanbul a ulaşıyoruz.Başka bir turumuzda goruşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.
TUR UCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Muze oren yeri giriş ucretleri
* Lux otobuslerle ulaşım
* Lux Otellerde Yarım pansiyon Konaklama ( 1 Akşam Yemeği- 1 Sabah Kahvaltısı)
* Sema gosterisi toren davetiyesi
* Rehberlik hizmetleri
* Cevre gezileri
* Tatil.com otobus ici ikramlar
* Zorunlu Seyehat sigortası
* Tatil.com Guvencesi
TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Oğle yemekleri,
* Tum yemeklerde alınan icecekler,
* Ferdi kaza sigortası,
* Extra olarak belirtilen geziler
* Kişisel harcamalar
GENEL OZELLİKLER
Gezi suresi 2 gece 3 gun olup 1 gece otel konaklamalıdır. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 cocuk icin kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobus, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir butundur ayrı ayrı duşunulemez. Tur iceresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, cevre gezileri vb. haklar iade edilmez 0-6 yaş cocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarda oturma duzeni birer sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır Konaklama bolgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda tatil.com sorumluluğu yoktur.Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına gore; 10-15 kişi arası ozel dizayn minibusle, 15-29 kişi arası luks kucuk otobus (midibas) 29 kişi uzeri ise 46 veya 55 kişilik ozel Turizm araclarıyla yapılacaktır. Buyuk arac garantisi verilmez. Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, on veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına gore verilir
EK HİZMET BEDELLERİ VE KAPSAMI
Tur Programına Dahil Tum Muze Ve Oren Yeri Girişleri, Yardımcı Rehberlik Ucretleri, Muze Girişleri, Otopark Ucretleri, Tekne Turları, Minibus Ucretleri, Milli Park Giriş Ucretleri, Turlara Gore Değişen Ucretler Bu Kapsamdadır. Muze Kart Sahibi Misafirlerimiz, Engelli Kart Sahibi Misafirlerimiz, Sarı Basın Kartı Sahibi Misafirlerimiz, 7 - 17 Yaş Cocuk Ve 65 Yaş Ustu Misafirlerimiz Bu Kimliklerini İbraz Etmek Kaydı İle Katılınan Paket Turun İndirim Oranına Gore Ek Hizmet Ucretlerinden 5 TL ile 40 TL ye Varan İndirimlerden Yararlanabilirler. Ek Hizmet Bedelinden İndirimli Olarak Faydalanan Misafirler, İndirime Konu Olan Kimlik ya da Belgelerini Turda İbraz Edemedikleri Takdirde, Muze Giriş Ucretlerini Kendileri Oderler( Muze Kart Verilmez). Turkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmayan Misafirler Ek Hizmet Seceneğini (Yabancı uyruklu Misafirler) Sececektir, Muze Kart Verilen Turlarda Muze Ve Oren Yeri Girişleri,Tatil.com un Misafirlerine Verdiği Muze Kart İle gercekleştirilecektir
İPTAL VE İADE GUVENCE PAKETİ
Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıc tarihinden 72 saat oncesine kadar, hicbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında odemiş olduğunuz tur ucretinin tamamı, hicbir kesinti yapılmadan, odeme şeklinize gore iade yapılır. İptal guvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20 TL, 2000 TL uzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.
Ucaklı Turlarımıza İptal İade Guvence Paketi Eklenememektedir
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Ozel sağlık sigortası misafire ait ozel harcamadır.

GEZİ SURESİNCE KULLANILACAK ARACLAR
Turlarımızda Kullanılan Arac Tipleri Kişi Sayılarına gore aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına gore aşağıda bulunan arac tipleri tayin edilir
8 kişi ve uzeri Mercedes Travego -Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir
27 kişiye kadar luks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
15 kişiye kadar luks Mercedes Sprinter-Volkswagen Wolt araclar kullanılır.
MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO
46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri onde biri orta kapıda olmak uzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player ( DVD-CD-MP3 ),sıcak su unitesi, 2 adet soğutucu dolap.
MAN FORTUNA
46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MİTSUBİSHİ SAFİR
46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
ISUZU NOVO - ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN
27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su unitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv
MERCEDES SPRİNTER - VOLKSWAGEN WOLT
15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su unitesi
1-) İPTAL VE DEVİR:
1.1 Tatil.com 3. Parti firmalar dolayısıyla veya yeterli katılım sağlanamaması halinde tuketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gun oncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure icinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım aracları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gosterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.
1.2 Tuketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 gunluk mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve olumleri tam teşekkullu devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile tur hareket/konaklama başlangıc tarihine 29-15 gun kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25 i, 14-0 gun kalıncaya kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması/tura gelinmemesi halinde ise gezi ucretinin tamamı tatil.com tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Ozel hukumler saklıdır.
1.3 Tuketici promosyon turlarda turun başlangıc tarihi ne olursa olsun , mucbir sebepler dahi olsa iptal / değişiklik hakkı olmadığını bilmektedir.
1.3 Paket tur kapsamındaki tum ucuşlarda 15 gun ve daha sonraki iptallerde hicbir mazeret gecerli olmayıp, ucak ucreti iadesi soz konusu değildir.
1.4 Acenta tatil.com tuketicinin başlangıcını kacırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tuketici adına yapılmış tum rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tuketiciye herhangi bir odeme yapılamaz.
1.5 Tuketici, paket tura devam etmesinin mumkun olmaması durumunda, hareketten en az 7 gun once seyahat acentasına tatil.com niyetini bildirerek rezervasyonunu, paket tur acısından gecerli tum koşulları yerine getiren bir ucuncu kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sozleşmeye taraf seyahat acentasına tatil.com karşı, bakiye tutarın ve soz konusu devirden doğan tum ilave masrafların odenmesinden muteselsilen sorumludurlar.
1.6 tatil.com uzerinden alınan tum hizmetlerin her aşamasında tatil.com ile bağlantıya gecilmek zorundadır. Aksi takdirde muşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında tatil.com sorumluluk kabul etmez.
1.7 Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken cıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı ile doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ucret iadesinin yapılıp yapılamayacağı otelin/işbirliği yapılan aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan tatil.com a bu konuda bir talep veya bir itiraz yoneltilemez. Otelden erken ayrılma halinde muşteri tatil.com tarafından otele odenen tum ucreti hicbir itiraz ileri surmeden odemeyi peşinen kabul eder.
1.8 Satın alınan paket tur hizmetinde ucak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili ucuş icin uyguladığı kural ve cezalar gecerli olacaktır.
1.9 "Munferit organizasyonlarımızda secilen tur ve bolgeye gore belirli donemlerinde havayolu ve otellerin iptal koşulları uygulanacak olup,iptal olamama durumu soz konusudur."
TUR UCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Muze oren yeri giriş ucretleri
* Lux otobuslerle ulaşım
* Lux Otellerde Yarım pansiyon Konaklama ( 1 Akşam Yemeği- 1 Sabah Kahvaltısı)
* Sema gosterisi toren davetiyesi
* Rehberlik hizmetleri
* Cevre gezileri
* Tatil.com otobus ici ikramlar
* Zorunlu Seyehat sigortası
* Tatil.com Guvencesi
TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Oğle yemekleri,
* Tum yemeklerde alınan icecekler,
* Ferdi kaza sigortası,
* Extra olarak belirtilen geziler
* Kişisel harcamalar