Sömestre Barcelona Pgs Ile Istanbul-Ankara-Izmir Hareket

3 Gece 4 Gün Kalkış Tarihi
27.12.2016
30.12.2016
SOMESTRE DONEMİ
BARCELONA
Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile…
27, 30 Ocak Hareket 2017... 3 Gece
Avantajlı ekstra geziler : 230 euro yerine indirim ile 190 EURO !!!
Barcelona Gece Turu (35 Euro) + Gerona&Figueras & Dali Muzesi turu (65 Euro)
Barcelona İkonları (55 Euro) + İberya Koyleri turu (75 Euro) = 230 Euro
(Tur esnasında lokal acente rehberine odenir)
01.Gun İSTANBUL - BARCELONA
Sabiha Gokcen Havalimanı Dış Hatlar Terminali nde saat 08.00 da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları nın PC 469 sefer sayılı ucağı ile saat 10:40 da Barcelona ya hareket. Yerel saat ile 13:25 te Barcelona ya varış. Alanda bizi bekleyen ozel otobusumuz ile panoramik Barcelona şehir turu. Goreceğimiz yerler arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otelinize donuş ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz icin ekstra duzenlenecek olan Barcelona Gece Turu (35 Euro) Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.

02.Gun BARCELONA

Sabah kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra duzenlenecek olan Gerona&Figueras & Dali Muzesi turu (65 Euro). Gerona & Figueras & Dali Muzesi turumuzda orta cağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, buyuk katedrali ve Yahudi mahallesi, unlu ressam Dali nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Muzesi ziyaret edilecektir. Dali Muzesi ziyaretimizde unlu ressam Dali yi tanıma ve eserlerini yakından gorme imkanına sahip olacağız. Tus sonrası sonrası arzu eden misafirlerimiz icin ekstra duzenlenecek olan Barcelona İkonları turuna (55 Euro) katılabilirler. Barcelona İkonları turumuzda UNESCO Dunya Mirası Listesi nde yer alan ve Barcelona nın en sıra dışı parkı olan mimar Antoni Gaudi nin eseri Park Guell ‘e gidiyoruz. Gotik Mahalle de gercekleştireceğimiz yuruyuş esnasında; Gotik mimarinin en ust duzey eserleri arasında; ara sokaklarda masalsı bir yolculuğa cıkıyoruz. Adım başı rastlayacağımız sokak sanatcıları eşliğinde turumuza devam ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz Gaudi nin en unlu eseri olan La Sagrada Familia (Giriş ucreti 20 Euro)ziyaret edebilirler. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra duzenlenecek Flamenco turu(55 Euro). Tur sonrası otelinize transfer ve geceleme otelinizde.

03.Gun BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası extra duzenlenecek olan olan İberya Koyleri turu (75 Euro) Tortosa; Adını Arap istilası sonucunda almış İspanya nın Katalunya Ozerk Bolgesinde saklı kalmış bir Ronesans kentidir. Ebro nehrinin eski ve yeni şehri ayırdığı, kultur, sanat, gurme ve festivalleriyle unlu bu şirin İspanya kentinde Sant Juan kalesi, inşası 200 yıl suren Tortosa katedrali ve prenslik bahceleri yer almaktadır. Valderrobres; cok eski bir tarihe sahip olan bu şirin şehir Gotik mimari acısından oldukca zengindir. Santa Maria la Mayor Katedrali, 14.yy dan kalma Valderrobres Kalesi, butun şehir boyunca uzanan Matarranya Nehrinin eşsiz manzarası, doğası ve tarihi bozulmamış bir şekilde ayakta kalan tipik bir İspanyol koyu sizi bekliyor olacaktır. Morella; İspanya nın en guzel koyleri sıralamasında 1. sırada olan bu koy Yunan, Roma, Vizigot ve Fas hakimiyetinde bulunan bu koy bir cok tarihi ana tanıklık etmiştir. Stratejik bir oneme sahip olan İspanyol Kurtuluş Savaşı nın bir bolumu bu koy ve cevresinde yaşanmıştır. Ayrıca Floan olarak bilinen tatlılarıyla meşhurdur. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman.
04.Gun BARCELONA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri. Ozel otobuslerimiz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayolları nın PC 470 sefer sayılı ucağı ile saat 14:10 da İstanbul a hareket. Yerel saat ile 18:50 te İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

Ankara dan - Ankara ya
Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali nde saat 04.30 da hazır bulunulması.Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC 4107 ucuşu ile 06.30 da Istanbul a hareket. 07.35 te varış ve Pegasus Havayolları nın PC 469 sefer sayılı ucağı ile saat 10:40 da Barcelona ya hareket. Yerel saat ile 13:25 te Barcelona ya varış.

Ozel otobuslerimiz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayolları nın PC 470 sefer sayılı ucağı ile saat 14:10 da İstanbul a hareket. Yerel saat ile 18:50 te İstanbul a varış ve yapılacak aktarma sonrası PC 4108 sefer sayılı ucuş ile 20:50 de Ankara ya ucuş ve 21:55 de varış ve turumuzun sonu.

İzmir den - İzmir e
Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali nde saat 04.00 da hazır bulunulması.Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC 4119 ucuşu ile 06.10 da Istanbul a hareket. 07.15 te varış ve Pegasus Havayolları nın PC 469 sefer sayılı ucağı ile saat 10:40 da Barcelona ya hareket. Yerel saat ile 13:25 te Barcelona ya varış.

Ozel otobuslerimiz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayolları nın PC 470 sefer sayılı ucağı ile saat 14:10 da İstanbul a hareket. Yerel saat ile 18:50 te İstanbul a varış ve yapılacak aktarma sonrası PC 4112 sefer sayılı ucuş ile 21:35 te İzmir e ucuş ve 22:50 de varış ve turumuzun sonu

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Gezi icin yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gun kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur TATİL.COM tarafından bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon icin secenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat once TATİL.COM tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi donemlerde oteller belirtilen km lerden fazla mesafede kullanılabilir. Boyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gun once TATİL.COM tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin musaitliğine gore verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan kucuktur. 3 Kişilik odalar 1 buyuk yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Acma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları icin Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya cocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek cocuk icin gecerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ulkenin kahvaltı kulturune uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, recel, ekmek, cay veya kahveden oluşan sınırlı bir monu ile sunulmakta olup gruplar icin gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı icin duzenlenen ve arac icinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan muze, oren yeri girişlerini icermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak uzere, tura denk gelen gun ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gercekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından TATİL.COM sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya arac girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel TATİL.COM tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, icerik, kullanılacak arac katılımcı sayısına gore değişiklik gostermektedir. Ayrıca turların gunleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki muze, oren yerlerinin acık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına gore rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında duzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol uzerinde bulunan musait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol ustu dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** TATİL.COM, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolu ne tabidir. Tarifeli ve ozel ucuşlarda rotar riski olabilir veya mevcut gezi ve ucuş oncesinde saatler değişebilir. TATİL.COM, bu değişiklikleri en kısa surede bildirmekle yukumludur. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası cocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli odemezler.
Vize
T.C vatandaşları icin vize uygulaması vardır. Vize başvurusu icin seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay gecerli pasaport ile acentemizden Vize İcin Gerekli Evraklar; listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri icin vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay gecerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ulkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ulkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan TATİL.COM sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ulkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Turkiye den havayolu firması tarafından ucuşları gercekleştirilmeyebilir. Boyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ulke sınır kapısında gumruk polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ulke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından kucuk misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ulke giriş-cıkışlarında gorevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gosterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet gostermelerini tavsiye ederiz.
 • Havalimanı vergileri
 • Onur Havayolları ile İstanbul(IST) - Paris / Amsterdam - İstanbul(IST) parkurunda ucak bileti
 • Secilecek kategori otellerde oda kahvaltı konaklamalar
 • Alan/otel/alan transferleri
 • Ozel otobuslerimiz ile tum şehir transferleri
 • Amsterdam, Bruksel, Paris, Luksemburg, Koln de panoramik şehir turları
 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel vergileri
 • Turist Şehir vergileri
 • Zorunlu sigorta ucret
 • Vize ucreti ve servis bedeli (120 Euro),
 • Yurt dışı cıkış harcı bedeli,
 • Her turlu otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilmeyen tum gezi ve turlar,
 • Muze ve oren yerleri girişleri,
 • İsteğe bağlı rehber ve şofor bahşişleri,