Sömestre Büyük Ve Yeni Ispanya Pgs Ile Istanbul-Ankara-Izmir Hareket

7 Gece 8 Gün Kalkış Tarihi
03.02.2017
Tur Başlangıç - Bitiş İki Kişilik Odada Kişi Başı 3. Kişi Fiyatı Tek Kişilik Odada Kişi Başı Çocuk 
(0-2 Yaş)
Çocuk 
(2-6 Yaş)
Çocuk 
(6-12 Yaş)
 
3*&4* Oteller / İSTANBUL HAREKET
03-02-2017 - 10-02-2017 509 EUR 509 EUR 719 EUR 160 EUR 509 EUR 509 EUR  
 
3*&4* Oteller / ANKARA HAREKET
03-02-2017 - 10-02-2017 609 EUR 609 EUR 819 EUR 160 EUR 559 EUR 559 EUR  
 
3*&4* Oteller / İZMİR HAREKET
03-02-2017 - 10-02-2017 609 EUR 609 EUR 819 EUR 609 EUR 609 EUR 609 EUR  
SOMESTRE DONEMİ
BUYUK ve YENİ İSPANYA
BARCELONA (2) - VALENCİA - ALİCANTE (1) - GRANADA (1)
CORDOBA - SEVİLLA (2) - CACERES - MADRİD (1)
Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile …
03 Şubat 2017 Hareket…7 Gece
1. Gun İSTANBUL - BARCELONA

Sabiha Gokcen Havalimanı Dış Hatlar Terminali nde saat 08.00 de hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC 469 sefer sayılı ucuş ile saat 10.40 da Barcelona ya hareket. Yerel saat ile 13.25 te Barcelona ya varış. Alanda bizi bekleyen ozel otobusumuz ile panoramik Barcelona şehir turu. Turumuz da Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, Plaza De Espana gorulecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz icin ekstra duzenlenecek olan Barcelona ve lokal mahalleler gece turu (35 Euro). Barcelona hakkında turistik cok şey duydunuz ama unlu yonetmen Inarritu ve Woody Allen in filmlerine konu olan yerel sokakları ve hayatı tanımanızı sağlayacak bu ozel turumuzu kacırmamanızı oneririz. Gorulecek yerler arasında Paral-el mahalle, El Raval, El Born sokakları ve Plaza Real bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz tur esnasında belirlenecek serbest zaman icinde Tapas restoranlarıyla unlu El Born bolgesinde unutulmaz tatlar deneyimleyebilirler. Geceleme otelimizde.

2. Gun BARCELONA

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra Gerona & Figueras & Dali Muzesi turuna (65 Euro) katılma imkanı, turumuzda orta cağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, buyuk katedrali ve Yahudi mahallesi, unlu ressam Dali nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Muzesi ziyaret edilecektir. Tus sonrası arzu eden misafrilerimizle extra duznlenecek olan Barcelona İkonları turuna (55 Euro) Barcelona İkonları turumuzda UNESCO Dunya Mirası Listesi nde yer alan ve Barcelona nın en sıra dışı parkı olan mimar Antoni Gaudi nin eseri Park Guell ‘e gidiyoruz. Gotik Mahalle de gercekleştireceğimiz yuruyuş esnasında; Gotik mimarinin en ust duzey eserleri arasında; ara sokaklarda masalsı bir yolculuğa cıkıyoruz. Adım başı rastlayacağımız sokak sanatcıları eşliğinde turumuza devam ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz Gaudi nin en unlu eseri olan La Sagrada Familia (Giriş ucreti 20 Euro)ziyaret edebilirler. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

3. Gun BARCELONA - VALENCIA - ALİCANTE
Sabah kahvaltısı sonrası Valencia ya hareket ve panoramik şehir turu. Turumuzda goreceğimiz yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Can Kulesi, 15. Y.Y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla unlu meyve bahceleri bulunmaktadır. Tur sonrası Alicante ye hareket. Yunan, Roma, Arap ve Hiristiyan kolonilerinin zengin tarihine sahip, İspanya nın en eski ve onemli liman şehirlerinden olan Alicante de Arkeoloji muzesi, Santa Barbara kalesi, Merkez Pazar, Luceros, Maisonnave gorulecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

4. Gun ALİCANTE - GRANADA
Sabah kahvaltısı sonrası Granada ya hareket. Granada ya varış ve ardından panoramik şehir turu, tarihi Endulus/Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi donemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla ve Belediye Meydanı gorulecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra duzenlenecek Al Hambra Sarayı turu (55 euro) Arabesk mimarisi, havuz ve bahceleri ile unlu UNESCO Dunya Kultur Mirasları Listesi nde yer alan saray gorulecektir.(Harem girişi haric). Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra Albaizin ve Sacromonte turu (45 euro). Al-Hambra sarayının cevresine, Sierra Nevada dağının eteklerinde bulunan Albaicin bolgesinde unutulmaz bir cingene gosterisi izleyecek, gosteriden sonra Granada nın bu en eski yerleşim yeri olan Sacromonte ve Albaicin bolgesini gezme ve Elhamra sarayını gece ışıklandırılmış şekilde gorme fırsatını yakalayacaksınız. Geceleme otelinizde.
5. Gun GRANADA - CORDOBA - SEVİLLA 
Sabah kahvaltısının ardından Cordoba ya hareket. Varış sonrası panoramik Cordoba şehir turu. Roma İmparatorluğu doneminde kurulan,
10. Y.Y. da İslam devleti himayesinde Avrupa nın en buyuk şehri olan Cordoba yı keşfediyoruz. Burada gorulecek yerler arasında Alcazar De Los Reyes Cristianos, Roma koprusu yer almaktadır. Tur sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra duzenlenecek Kurtuba Camii-Mezquita turu (25 euro) . Tur bitimi Sevilla ya hareket. Akşam saatlerinde otelimize varış. Geceleme otelinizde.
6. Gun SEVİLLA

Sabah kahvaltısı sonrası Sevilla panoramik şehir turu, Goreceğimiz yerler arasında, İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahceleri ile unlu Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra Endulus Beyaz Koyler (Pueblos Blancos) turuna katılma imkanı (65 Euro) Jerez De La Frontera; Atları ve Flamenco muzikleriyle unlu bu şehirde tarihin kokusunu icinize cekeceksiniz. Aynı zamanda dunya capında beğeni toplayan tadımlık turların merkezi olan bu yeri gormnin mutluluğunu yaşayacaksınız. Arcos De La Frontera; Roma doneminde kurulmuş ve Kurtuba halifeliği doneminde Mağribi kalesine donuşturulmuştur, labirant sokakları ile tipik beyaz Endulus kasabasıdır. Gorulecek yerler arasında Iglesia de Santa Maria de la Asuncion, Iglesia de San Pedro bulunmaktadır. Ronda; Emevilerin yarım adadan cekilirken İspanyollara en son teslim ettikleri kale olma ozelliği taşımaktadır bu nedenle hem İslam hem de Hristiyan dinlerinin etkisi altında kalmış, silinmeyen izlerle bezenmiş olarak goze carpıyor. Kirec taşından dik bir yarığın iki tarafında buyuk bir kayalığın uzerinde kurulmuş ve dunyanın en eski boğa gureşi arenasının bulunduğu tipik beyaz Endulus koyudur. Gorulecek yerler arasında Casa Del Rey Moro, Palacio Mondragon, Puento Nuevo yer almaktadır. Turumuzun sonunda Sevilla ya donuş ve otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra duzenlenecek Flamenco (55 Euro) turu. Geceleme otelinizde.

7. Gun SEVİLLA - CACERES - MADRİD
Sabah kahvaltısı sonrası Madrid e hareket. Guzergah uzerinde İspanya nın Ekstramadura ozerk bolgesindeki M.O 25 yılında Romalılar tarafından kurulan, 2015 yılında İspanya nın Gastronomi başkenti secilen ortacağ kenti Caceres panoramik şehir turu. Bazı kaynaklarda olmeden once gorulmesi gereken 1000 yer arasında gosterilen, UNESCO Dunya Kultur Mirası Listesinde yer alan bu şehirde 12. YY. dan kalma Emevi surları ve saraylarını gorme fırsatı bulacaksınız. Tur bitiminde Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak duzenlenecek olan Toledo turu+ Santa Maria Katedrali, (50 Euro) katılma imkanı. M.O. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, gunumuzde uc buyuk dine bağlı insanların bir arada, barışcıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya nın en onemli şehirlerinin başında gelen Toledo, şovalyeler şehri olarak bilinir. İber yarımadasının en buyuk nehri olan Tako şehrin icinden gecmektedir. Uzun sure İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dunya nın en buyuk Ortacağ şehirlerinden olduğu icin UNESCO Dunya Kultur Miras Listesi ne dahil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Donkişotun yazarı Servantes bu şehirde doğmuştur. San Martin Koprusu, Damasquinos (Şam İşi), altın el işciliğinin yapıldığı atolyeler ve dukkanlar gorulecek yerler arasındadır. Tur bitimi Madrid e hareket otele varış ve geceleme otelinizde. Arzu eden misafirlerimiz icin ekstra duzenlenecek olan Madrid Gece Turu (25 Euro).Geceleme otelimizde
8. Gun MADRİD - İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri. Madrid şehir turu. Gorulecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa gureşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Ozel otobuslerimiz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayolları PC 538 sefer sayılı ucuş ile saat 14.20 de İstanbul a hareket. Yerel saat ile 19.40 da İstanbul a varış ve turumuzun sonu.
Avantajlı Ekstra Geziler A : 140 Euro yerine 100 EURO !!!
Toledo turu+ Santa Maria Katedrali (50 Euro ) Al Hambra Sarayı turu (55 euro)
Barcelona ve Lokal Mahalleler gece Turu (35 Euro) = 140 Euro 100 Euro
Avantaj Ekstra Geziler B : 425 Euro yerine 360 EURO !!!
Toledo Turu+ Santa Maria Katedrali (50 Euro ) + Endulus Beyaz Koyler Turu (65 Euro) + Flamenco Turu (55 Euro) + Albaizin ve Sacromonte Turu (45 Euro) + Al Hambra Sarayı Turu (55 Euro) + Gerona & Figueras & Dali Muzesi (65 Euro) + Barcelona ve Lokal mahalleler gece Turu (35 Euro) + Barcelona İkonları turuna (55 Euro) = 425 Euro 360Euro
(Tur esnasında lokal acente rehberine odenir. 0-02 yaş ucretsiz olup, 02-12 yaş %50 indirimlidir.)
***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Gezi icin yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gun kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur TATİL.COM tarafından bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon icin secenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat once TATİL.COM tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi donemlerde oteller belirtilen km lerden fazla mesafede kullanılabilir. Boyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gun once TATİL.COM tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin musaitliğine gore verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan kucuktur. 3 Kişilik odalar 1 buyuk yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Acma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları icin Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya cocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek cocuk icin gecerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ulkenin kahvaltı kulturune uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, recel, ekmek, cay veya kahveden oluşan sınırlı bir monu ile sunulmakta olup gruplar icin gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı icin duzenlenen ve arac icinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan muze, oren yeri girişlerini icermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak uzere, tura denk gelen gun ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gercekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından TATİL.COM sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya arac girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel TATİL.COM tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, icerik, kullanılacak arac katılımcı sayısına gore değişiklik gostermektedir. Ayrıca turların gunleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki muze, oren yerlerinin acık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına gore rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında duzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol uzerinde bulunan musait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol ustu dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** TATİL.COM, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolu ne tabidir. Tarifeli ve ozel ucuşlarda rotar riski olabilir veya mevcut gezi ve ucuş oncesinde saatler değişebilir. TATİL.COM, bu değişiklikleri en kısa surede bildirmekle yukumludur. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası cocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli odemezler.
Vize
T.C vatandaşları icin vize uygulaması vardır. Vize başvurusu icin seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay gecerli pasaport ile acentemizden Vize İcin Gerekli Evraklar; listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri icin vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay gecerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ulkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ulkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan TATİL.COM sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ulkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Turkiye den havayolu firması tarafından ucuşları gercekleştirilmeyebilir. Boyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ulke sınır kapısında gumruk polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ulke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından kucuk misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ulke giriş-cıkışlarında gorevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gosterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet gostermelerini tavsiye ederiz.
Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Barcelona / Madrid - İstanbul ucak bileti,
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,
Madrid, Caceres , Sevilla,Cordoba ,Granada,Alicante,Valencia,Barcelona panoramik şehir turları
Otel vergileri,
Turist şehir vergileri,
Turkce rehberlik hizmetleri.
ozel seyahat sağlık sigortası
  • Vize ucreti ve servis bedeli (120 Euro),
  • Yurt dışı cıkış harcı bedeli,
  • Her turlu otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
  • Programda belirtilmeyen tum gezi ve turlar,
  • Muze ve oren yerleri girişleri,
  • İsteğe bağlı şofor bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)