Sömestre Dönemi Fas Air Arabia 4 Gece

4 Gece 5 Gün Kalkış Tarihi
23.01.2017
29.01.2017
Tur Başlangıç - Bitiş İki Kişilik Odada Kişi Başı 3. Kişi Fiyatı Tek Kişilik Odada Kişi Başı Çocuk 
(0-2 Yaş)
Çocuk 
(2-6 Yaş)
Çocuk 
(6-12 Yaş)
 
3* VE 4* OTELLER
23-01-2017 - 27-01-2017 629 EUR 629 EUR 779 EUR 160 EUR 579 EUR 579 EUR  
29-01-2017 - 02-02-2017 629 EUR 629 EUR 779 EUR 160 EUR 579 EUR 579 EUR  
SÖMESTRE DÖNEMİ 
FAS 
23, 29 OCAK HAREKETLİ
4 GECE 5 GÜN 
 
 
 
 
Gidiş:   SAW - CMN     3O-438   01:15 - 03:15
Dönüş: CMN - SAW     3O-437   16:50 - 00:20
 
 
1. Gün ISTANBUL – KAZABLANKA - MARAKEŞ 
 
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Air Arabia kontuarı önünde saat 22:15’te buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Air Arabia Havayolları nın 3O-438 sefer sayılı uçuşu ile 01:15’te Kazablanka’ya hareket. Yerel saat 04:10’da Kazablanka’ya varış. Varışımıza istinaden havalimanında bizi bekleyen yetkililerimiz ile Marakeş’e doğru hareket ediyoruz. 2,5 saatlik yolculuğun ardından Marakeş’e varış. Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marekeş’i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed’in Bhia Sarayı, Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Majorella bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizi bitirdikten sonra otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 
Arzu eden misafirlerimiz ekstra Chez Ali turuna katılabilir. (55 EUR) Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran Chez Ali Show da Müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunulmaktadır.
 
 
 
2. Gün MARAKEŞ 
 
Sabah kahvaltısının ardından şehri keşfetmeniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Essaouira turuna katılabilirler. (55 EUR) Atlas okyanusu kıyısında yer alan şehir, bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilen şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 
 
 
 
3. Gün MARAKEŞ 
 
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Atlas Dağları turuna katılabilirler. (60 EUR) 4X4 ler ile  muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıyı keşfedebileceğiz. Ourika vadisi Lalla Takerkust gölü kenarında mola vererek öğle yemeği alıyoruz. Gezimizden sonra Marakeş e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 
 
 
 
4.Gün MARAKEŞ - KAZABLANKA 
 
Sabah kahvaltımızın ardından Casanlanca’ya hareket etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Varışımızı takiben Casablanca’yı keşfetmeye başlıyoruz. Dünyanın 3. büyük Camii’si Hassan II Camii, Medina, Muhammed V Meydanı ve Hobus kenti göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
 
 
5.Gün KAZABLANKA – ISTANBUL 
 
Sabah kahvaltısından ardından odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Air Arabia Havayolları nın 3O-437 sefer sayılı saat 16:50 uçuşu ile İstanbul’a dönüş. Yerel saat 00:20 İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 
 
***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur TATİL.COM tarafından bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce TATİL.COM tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce TATİL.COM tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından TATİL.COM sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel TATİL.COM tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** TATİL.COM, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. TATİL.COM, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Vize

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan TATİL.COM sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 • • Air Arabia Hava Yolları ile İstanbul - Kazablanka - İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • • 4 Yıldızlı otelde 3 gece Marakeş, 1 gece Casablanca sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama.
 • • Havalimanı vergileri
 • • Panoramik Marakeş ve Kazablanka şehir gezileri
 • • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • • Şehirlerarası transferler
 • • Seyahat sigortası
 • • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • • Tourism Dirham / şehir konaklama vergisi 19,80 MAD - yaklaşık 2 EUR
 • • Paket fiyatına dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • • Öğle yemekleri
 • • Ekstra turlar
 • • Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
 • • Yurt dışı çıkış harcı