Sömestre Dönemi Klasik Italya Pgs Ile

7 Gece 8 Gün Kalkış Tarihi
28.01.2017
Tur Başlangıç - Bitiş İki Kişilik Odada Kişi Başı 3. Kişi Fiyatı Tek Kişilik Odada Kişi Başı Çocuk 
(0-2 Yaş)
Çocuk 
(2-6 Yaş)
Çocuk 
(6-12 Yaş)
 
3*&4* Oteller
28-01-2017 - 04-02-2017 408 EUR 408 EUR 588 EUR 159 EUR 398 EUR 398 EUR  
 
KLASİK İTALYA
ROMA (3) - FLORANSA (2) - VENEDİK (1) - MİLANO (1)
SOMESTRE DONEMİ
Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
(Roma gidiş, Milano donuş)
28 Ocak 2017 Hareket
7 Gece 8 Gun
1.Gun İSTANBUL - ROMA
Sabiha Gokcen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı onunde siz değerli misafirlerimiz ile saat 09.00 da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 535 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.30 da Roma ya ucuş. Yerel saat ile 13.15 de varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen ozel otobusumuz ile panoramik şehir turu icin hareket. Şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan ın hapsedildiği Castel Sant Angelo, Mussoli nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyator savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle unlenen Aşıklar Ceşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi ceşmesini bulunduran İspanyol meydanı gorulecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
2.Gun ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Outlet ve Goller Bolgesi turuna (45 €) katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo da Papa nın yazlık sarayı, Dunya nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Golu nu goreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Koyu ne varışımızın ardından koy icerisinde keyifli bir yuruyuş yapacağız. Yuruyuşun ardından Nemi Koyu nun unlu dağ cilekli turtasını tatmak ve alışveriş icin kısa bir serbest zaman. İtalya nın en unlu Outlet i olan Castel Romano Outlet e varışımızın ardından serbest zaman. Tur sonrası otelimize veya tercihen kent merkezine transfer. Akşam rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Roma Gece Turu (25€) veya Yemekli Gece Turu (55€) na katılma imkanı. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
3.Gun ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Napoli & Pompei (85€) turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pompei şehri M.S 79 yılında Vezuv Yanardağı nın patlaması sonucunda 18. Yuz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya cıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları gorme fırsatı bulacağız. Pompei acık hava muzesi ziyareti sonrası Napoli ye yola cıkıyoruz. Varışı takiben panoramik Napoli şehir turu. Şehir turumuzda Napoli nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yuzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma da bulunan San Pietro Meydan ından ve Pantheon dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dunya kultur mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı gorulecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
4.Gun ROMA - FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından Floransa ya hareket ediyoruz. Guzergah uzerinde rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Orvieto turun katılma imkanı (25€). İtalya nın sanat ve genel tarihinde onemli bir yer edinen ve olağanustu doğal guzelliklere sahip olan Orvieto da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo sunun gorulmesinin ardından Floransa ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla unlu Ponte Vecchio koprusu, Medici Aile sinin Floransa ya hukum surduğu Palazzo Vecchio, Ronesans ın baş yapıtlarından olan Herkul ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan
Piazza Della Signoria, İtalya nın en yuksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo su ve kapısıyla unlu Vaftizhane gorulecek yerler arasındadır.Tur bitiminde Montecatini deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
5.Gun FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Toscana (75€) turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pisa da İtalya nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı goruldukten sonra San Gimignano ya yola cıkıyoruz. Kendinizi Orta Cağ da hissedecek olduğunuz San Gimignano da, 12. ve 13. yuzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterne Meydanı nı goreceğiz. Turumuz sonrası Siena ya hareket ediyoruz. Mahalle kulturunun baskın bir şekilde gorulduğu Siena da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gercekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda gorulecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
6.Gun FLORANSA - VENEDİK
Sabah kahvaltısının ardından Venedik e hareket ediyoruz. Guzergah uzerinde rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Bologna (25€) turuna katılma imkanı. Bologna şehir turumuzda Bologna nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore(Buyuk Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptun Ceşmesi,Eski Borsa Binası, Avrupanın ilk universite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna nın simgeleri haline gelen Garisenda ve asinelli kuleleri gorulecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Venedik e hareket. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı na varış ve panoramik şehir turu. Şehir turumuzda unlu San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden once son bir kez Venedik e baktığı Son Nefes Koprusu, Buyuk Kanal ve uzerinde bulunan Rialto Koprusu, Dukler Sarayı, Can ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi gorulecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Venedik in sembolu olan Gondol turu (25 Euro). Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
7.Gun VENEDİK - MİLANO
Sabah kahvaltısının Milano ya hareket. Guzergah uzerinde rehberimizin ekstra olarak duzenleyeceği Verona-Garda Golu turuna katılma imkanı (50€). Turumuzda tarihteki en buyuk aşk hikayesine konu olmuş Romeo&Julietin evi, Verona Arena sı, değişik mimarisiye Scaligero Koprusu ve Verona Katedrali gorulecek yerler arasındadır. Verona turumuzun ardından Kuzey İtalya nın en guzel gollerinden birisi olan Garda Golu nu ziyaret edeceğiz. Tur sonrası Milano ya hareket. Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya nın en buyuk 2. Kilisesi olan Milano Duomo su, Fortezza kalesi, dunyanın en unlu moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi gorulecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
8.Gun MİLANO - İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından ucak saatine bağlı olarak Bergamo Havalimanı na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 706 sayılı tarifeli seferi ile saat 13.55 de İstanbul a hareket. Yerel saat ile 17.40 de İstanbul a varış ve turumuzun sonu.
***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Gezi icin yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gun kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur TATİL.COM tarafından bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon icin secenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat once TATİL.COM tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi donemlerde oteller belirtilen km lerden fazla mesafede kullanılabilir. Boyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gun once TATİL.COM tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin musaitliğine gore verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan kucuktur. 3 Kişilik odalar 1 buyuk yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Acma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları icin Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya cocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek cocuk icin gecerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ulkenin kahvaltı kulturune uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, recel, ekmek, cay veya kahveden oluşan sınırlı bir monu ile sunulmakta olup gruplar icin gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı icin duzenlenen ve arac icinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan muze, oren yeri girişlerini icermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak uzere, tura denk gelen gun ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gercekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından TATİL.COM sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya arac girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel TATİL.COM tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, icerik, kullanılacak arac katılımcı sayısına gore değişiklik gostermektedir. Ayrıca turların gunleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki muze, oren yerlerinin acık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına gore rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında duzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol uzerinde bulunan musait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol ustu dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** TATİL.COM, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolu ne tabidir. Tarifeli ve ozel ucuşlarda rotar riski olabilir veya mevcut gezi ve ucuş oncesinde saatler değişebilir. TATİL.COM, bu değişiklikleri en kısa surede bildirmekle yukumludur. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası cocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli odemezler.

Vize

T.C vatandaşları icin vize uygulaması vardır. Vize başvurusu icin seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay gecerli pasaport ile acentemizden Vize İcin Gerekli Evraklar; listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri icin vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay gecerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ulkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ulkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan TATİL.COM sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ulkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Turkiye den havayolu firması tarafından ucuşları gercekleştirilmeyebilir. Boyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ulke sınır kapısında gumruk polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ulke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından kucuk misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ulke giriş-cıkışlarında gorevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gosterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet gostermelerini tavsiye ederiz.
 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW)- Roma(FCO)- ve Milano(BGY)- İstanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı ucak biletleri

 • Havalimanı vergileri

 • 3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklamalar

 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

 • Tum şehirler arası transferler

 • Panoramik Roma, Floransa, Venedik ve Milano şehir turları

 • Şehir vergileri (25 Euro)

 • Vaporetto ucreti (15 Euro)

 • Profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri

 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Vize ucreti (120 Euro)

 • Yurt dışı cıkış harcı bedeli

 • Her turlu otel ekstraları ve kişisel harcamalar

 • Opsiyonel turlar

 • Muze ve oren yerleri giriş ucretleri