Sömestre Neo Klasık Italya Thy Ile 30 Ocak Hareketli

4 Gece 5 Gün Kalkış Tarihi
30.01.2017
Tur Başlangıç - Bitiş İki Kişilik Odada Kişi Başı 3. Kişi Fiyatı Tek Kişilik Odada Kişi Başı Çocuk 
(0-2 Yaş)
Çocuk 
(2-6 Yaş)
Çocuk 
(6-12 Yaş)
 
3* Oteller ( İstanbul’dan İstanbul’a )
30-01-2017 - 03-02-2017 459 EUR 459 EUR 619 EUR 160 EUR 409 EUR 409 EUR  
 
3* Oteller ( İzmir’den İzmir’e )
30-01-2017 - 03-02-2017 509 EUR 509 EUR 689 EUR 160 EUR 459 EUR 459 EUR  
 
3* Oteller ( Ankara’dan Ankara’ya )
30-01-2017 - 03-02-2017 509 EUR 509 EUR 689 EUR 160 EUR 459 EUR 459 EUR  
 
Neo Klasik İtalya
Roma (2) - Floransa (1) - Venedik (1)
Turk Havayolları Tarifeli Seferi ile
30 Ocak 2017 Hareket … 4 Gece
İstanbul dan İstanbul a..
İzmir den İzmir e..
Ankara dan Ankara ya..
1.Gun ISTANBUL - ROMA
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Turk Hava Yolları kontuarı onunde saat 10.30 da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Turk Havayollarının TK 1865 sefer sayılı ucuşu ile saat 12:50 de Roma ya hareket ve saat 13.55 te varışımıza istinaden otelinize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Roma gece turu (35 Euro). Roma nın en onemli İkonlarını muhteşem gece ışıklarıyla gorme şansı bulacaksınız. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme Roma otelinizde.
2. Gun ROMA
Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Roma ikonları ve Vatikan turu (55 Euro). Urbs caput mundi yani Dunyanın merkezindeki kent; olarak adlandırılan Roma; sanat,tarih, muzik, alışveriş, guneş ve yemekleri ile karşınıza cıkan, antik donemden Ronesans a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa cıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre cekerken, Roma tum guzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma da once şehrin sembolu haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyator dovuşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin toren merkezi olan Roma Forumu, efsaneye gore icine para atanın tekrar Roma ya geleceğine inanılan Aşk Ceşmesi, sokak sanatcılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), gorulecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde Roma otelimize donuş, geceleme otelinizde
3. Gun ROMA - FLORANSA
Sabah kahvaltısı sonrasında Floransa ya hareket ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Ronesans turuna katılabilirler (35 Euro). Ronesans ın başkenti Floransa da, aynı zamanda Pinokyo nun memleketi olan bu şirin şehirde once portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat ceken ve Avrupa nın 4. buyuk kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali n dışarıdan gorulmesi. Katedralin en dikkat ceken ozelliklerinden biri de bazıları Kur an-ı Kerim de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek icin kullanılan Giotto nun Can Kulesi, yuzyıllar boyunca Floransa nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo un nun unlu Davut Heykeli nin de bulunduğu Senyorler Meydanı ile antika ve kuyumcu dukkanlarıyla meşhur Eski Kopru (Ponte Vecchio) gorulecek yerler arasındadır. Turumuzun sonrasında otelinize transfer ve geceleme Floransa otelinizde.
4. Gun FLORANSA - VENEDİK
Sabah kahvaltının ardından Venedik e transfer . Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek olan *Venedik Kombi - Gondol turuna katılabilirler (65 Euro). Ozel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Buyuk Kanal dan gecip San Marco Meydanı na geliş. İstanbul dan getirilen granit sutunların da bulunduğu bu meydan yuzyıllar boyunca dunya ticaretinde soz sahibi olmuş Venedikli tuccarların buluştukları ve acık denizlere yelken actıkları onemli bir merkez. Daracık kanalları, kucuk meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik de suslemeleri ile ‘altın kilise unvanını kazanan ve on cephesini Latin istilasında İstanbul da Ayasofya dan sokulerek getirilen bronz atların suslediği Bazilika, mahkumların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri Son Bakış; Koprusu, buyuk kanal uzerindeki en buyuk kopru olan ve uzerinde dukkanlar bulunan Rialto Koprusu, Venedik in en onemli anıt binalarından Dukler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi nin gorulmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan ın Venediklilerin elinde tutulduğu sure icinde bir sure kaldığı Salute Kilisesi nin gorulmesinin ardından otelinize transfer. Geceleme Venedik otelinizde.
5.Gun VENEDİK
Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Havalimanı transferi icin buluşmaya istinaden havalimanına hareket. Turk Hava Yolları nın TK 1872 sefer sayılı ucuşu ile saat 14.20‘de İstanbul a hareket, yerel saat ile 18.55 te İstanbul a varış ve turumuzun sonu.
** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bolgelerinden birinde sunulmaktadır.
*** Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mira, Noventa Di Piave ve Treviso bolgelerinden birinde sunulmaktadır.
**** Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.
**** Roma İkonları ve Vatikan turu (55 Euro) + Floransa Şaheserleri ve Ronesans turu (35 Euro) +
Venedik Kombi ve Gondol turu (65 Euro) + Roma gece turu (35 Euro)
Avantajlı ekstra geziler: 190 euro yerine, 150 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine odenir)
*** 0-2 yaş ucretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.
İZMİR İC HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;
TK2311 30JAN ADBIST 0900 1020
TK1865 30JAN ISTFCO 1250 1335
TK1872 03FEB VCEIST 1420 1855
TK2342 03FEB ISTADB 2135 2250
ANKARA İC HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;
TK2123 30JAN ESBIST 0915 1035
TK1865 30JAN ISTFCO 1250 1335
TK1872 03FEB VCEIST 1420 1855
TK2182 03FEB ISTESB 2100 2220
***Programda belirtilen ic hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan ornek saatler olup, tum ucuş detayları ve ic hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat once teyit edilmesi zorunludur.
*** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 - 17:00 arası / Cıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Gezi icin yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gun kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur TATİL.COM tarafından bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon icin secenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat once TATİL.COM tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi donemlerde oteller belirtilen km lerden fazla mesafede kullanılabilir. Boyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gun once TATİL.COM tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin musaitliğine gore verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan kucuktur. 3 Kişilik odalar 1 buyuk yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Acma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları icin Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya cocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek cocuk icin gecerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ulkenin kahvaltı kulturune uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, recel, ekmek, cay veya kahveden oluşan sınırlı bir monu ile sunulmakta olup gruplar icin gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı icin duzenlenen ve arac icinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan muze, oren yeri girişlerini icermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak uzere, tura denk gelen gun ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gercekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından TATİL.COM sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya arac girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel TATİL.COM tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, icerik, kullanılacak arac katılımcı sayısına gore değişiklik gostermektedir. Ayrıca turların gunleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki muze, oren yerlerinin acık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına gore rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında duzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol uzerinde bulunan musait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol ustu dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** TATİL.COM, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolu ne tabidir. Tarifeli ve ozel ucuşlarda rotar riski olabilir veya mevcut gezi ve ucuş oncesinde saatler değişebilir. TATİL.COM, bu değişiklikleri en kısa surede bildirmekle yukumludur. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası cocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli odemezler.
Vize
T.C vatandaşları icin vize uygulaması vardır. Vize başvurusu icin seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay gecerli pasaport ile acentemizden Vize İcin Gerekli Evraklar; listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri icin vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay gecerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ulkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ulkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan TATİL.COM sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ulkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Turkiye den havayolu firması tarafından ucuşları gercekleştirilmeyebilir. Boyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ulke sınır kapısında gumruk polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ulke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından kucuk misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ulke giriş-cıkışlarında gorevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gosterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet gostermelerini tavsiye ederiz.
 • Turk Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (IST) - Roma (FCO) / Venedik (VCE) - İstanbul (IST) gidiş donuş ucak bileti,
 • Belirtilen otellerde 4 gece oda+kahvaltı konaklamalar,
 • Otel vergileri & Turist şehir vergileri,
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • İsteğe bağlı seyahat sigortası
 • Vize ucreti ve servis bedeli (120 Euro )
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.
 • Muze ve oren yerleri giriş ucretleri,
 • Yurtdışı cıkış vergisi, 15 TL
 • İsteğe bağlı şofor bahşişleri (kişi başı 5 Euro