Yılbaşı 2017 Tutta Italıa Pgs Ile 26 Aralık Hareketlı

6 Gece 7 Gün Kalkış Tarihi
26.12.2016
Tur Başlangıç - Bitiş İki Kişilik Odada Kişi Başı 3. Kişi Fiyatı Tek Kişilik Odada Kişi Başı Çocuk 
(0-2 Yaş)
Çocuk 
(2-6 Yaş)
Çocuk 
(6-12 Yaş)
 
3* VE 4* OTELLER
26-12-2016 - 01-01-2017 639 EUR 639 EUR 839 EUR 160 EUR 619 EUR 619 EUR  
 
Yılbaşı 2017

26 Aralık Hareket

Tutta Italia

Roma(2) & Floransa(2) &Venedik(1) &Milano(1)

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

6 Gece / 7 Gun

( Venedik te St. Marco Adasına Ozel Tekne ile Geciş, Şehir Konaklama Vergileri Dahil )

1. GUN: ISTANBUL - ROMA

Sabiha Gokcen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde ucuştan 2 saat once buluşma. Bilet ve gumruk işlemlerini takiben Pegasus Havayolları nın PC 535 sayılı tarifeli seferi ile 11.30 da Roma ucuşu. Varışın ardından yapılacak şehir turunda Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolinínin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı gorulecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

2. GUN: ROMA ( NAPOLI POMPEI )

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra duzenlenecek olan Napoli Pompei Turu na katılabilirler. Vezuv yanardağı patlaması sonucu 1600 yıl kuller altında kalıp,, şimdi acık muze olan Pompei dunyanın en onemli ve tanımış antik şehirlerinin başında geliyor şuphesiz. Uzman yerel rehberlerin eşliğinde yapacağınız bu keşif esnasında hayranlık ve şaşkınlık duygularını bir arada yaşayacaksınız. Ardından İtalya nın 3. buyuk kenti ve pizzanın ortaya cıktığı şehir olan Napoli ye varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda Pozilipo, Mergellina, Plebiscito Meydanı, Trieste Tirentino Meydanı, Toledo Caddesi gorulecek yerler arasındadır.

POMPEI - NAPOLİ TURU ▪ 90 Euro / yetişkin *** 45 Euro / 02-12 yaş

3. GUN: ROMA- FLORANSA
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Floransa ya hareket. Floransa ya varışı takiben şehir turunu gercekleştiriyoruz. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Koprusu, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı gorulecek yerler arasındadır. Gezi sonrası Montecatini deki Otele varış ve yerleşme. Geceleme otelinizde.

4.GUN: FLORANSA (Pisa & Siena & San Gimignano)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra duzenlenecek olan Pisa&Siena&San Gimignano Turu na katılabilirler.

Bu turumuzda once İtalya nın en onemli sembolu, eğikliği 5,5 metreyi bulmasına rağmen, hala ayakta durması mucize kabul edilen, meşhur Pisa kulesini goruyoruz. Daha sonra İtalya nın en tipik kasabası olan dunyaca unlu Palio yarışlarının yapıldığı ve Ortacağın gunumuze en guzel şeklide yansıdığı Siena kentini geziyoruz. Son olarak ta Roma İmparatorluğu zamanında konumu itibariyle tepede bulunmasından dolayı garnizon olarak kullanılmış bu şirin, etrafı surlarla cevrili San Gimigniano kasabasının gezilmesi sonrasında otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
PISA -SIENA- ST GIMIGNANO TURU ▪ 90 Euro / yetişkin *** 45 Euro / 02-12 yaş

5.GUN: FLORANSA - VENEDIK
Sabah kahvaltısının ardından Venedik e transfer. Varışı takiben yapılacak panoramik şehir tanıtım turunda; Galleria, Duomo katedrali, Scala Meydanı, Fortezza gorulecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Venedik e hareket. Varışı takiben yapılacak panoramik şehir turunda; San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Can ve Saat Kulesi ile Rialto Koprusu gorulecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra duzenlenecek olan Gondol turuna katılabilirler. ( Ekstra Kişi Başı 25 Eur ) Geceleme otelinizde.

6. GUN: VENEDİK - MILANO ( VERONA)
Sabah kahvaltısı sonrası tum grubun katılımı ile gercekleşecek olan Verona turu imkanı. Bu turumuzda; İtalya nın en guzel şehirlerinden, Romeo ve Juliet in şehri olarak bilinen Verona da Juliet in evi, Veneto Bolgesi ndeki gladyator oyunlarının sergilendiği, M.S. 30 da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları gorulecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Milano ya transfer ve varışı takiben yapılacak şehir turunda; Galleria, Duomo katedrali, Scala Meydanı, Fortezza gorulecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
VERONA TURU ▪ 40 Euro/yetişkin ***20 Euro / 02-12 yaş

7. GUN: MILANO - ISTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz icin ekstra duzenlenecek olan Como Golu turu imkanı. İtalya nın kuzeyinde bulunan ve 3. buyuk golu olan Como Golu nun insanı buyuleyen manzarası eşliğinde gezerken, bir yandan golun kıyısında unlu isimlerin malikanelerini goruyoruz. Turumuzun ardından rehberimizin bildireceği saatte Milano Havalimanına transfer ve Pegasus Hy PC722 tarifeli seferi ile saat 17.45 ‘de ucuş ve turumuzun sonu.
COMO & LUGANO TURU ▪ 60 Euro / yetişkin *** 30 Euro / 02-12 yaş

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Gezi icin yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gun kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur TATİL.COM tarafından bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon icin secenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat once TATİL.COM tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi donemlerde oteller belirtilen km lerden fazla mesafede kullanılabilir. Boyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gun once TATİL.COM tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin musaitliğine gore verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan kucuktur. 3 Kişilik odalar 1 buyuk yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Acma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları icin Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya cocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek cocuk icin gecerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ulkenin kahvaltı kulturune uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, recel, ekmek, cay veya kahveden oluşan sınırlı bir monu ile sunulmakta olup gruplar icin gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı icin duzenlenen ve arac icinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan muze, oren yeri girişlerini icermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak uzere, tura denk gelen gun ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gercekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından TATİL.COM sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya arac girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel TATİL.COM tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, icerik, kullanılacak arac katılımcı sayısına gore değişiklik gostermektedir. Ayrıca turların gunleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki muze, oren yerlerinin acık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına gore rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında duzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol uzerinde bulunan musait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol ustu dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** TATİL.COM, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolu ne tabidir. Tarifeli ve ozel ucuşlarda rotar riski olabilir veya mevcut gezi ve ucuş oncesinde saatler değişebilir. TATİL.COM, bu değişiklikleri en kısa surede bildirmekle yukumludur. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası cocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli odemezler.

Vize

T.C vatandaşları icin vize uygulaması vardır. Vize başvurusu icin seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay gecerli pasaport ile acentemizden Vize İcin Gerekli Evraklar; listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri icin vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay gecerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ulkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ulkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan TATİL.COM sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ulkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Turkiye den havayolu firması tarafından ucuşları gercekleştirilmeyebilir. Boyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ulke sınır kapısında gumruk polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ulke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından kucuk misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ulke giriş-cıkışlarında gorevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gosterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet gostermelerini tavsiye ederiz.

▪ Pegasus Havayolları Seferi ile İstanbul {Sabiha Gokcen Havalimanı} - Roma gidiş / Milano Malpensa - İstanbul {Sabiha Gokcen Havalimanı} dış hatlar, gidiş/donuş ucak bileti
▪ Havalimanı vergileri ve yer hizmetleri
▪ Havaalanı - Otel - Havaalanı gidiş/donuş transferi
▪ Tur programında belirtilen şehirlerarası transferler
▪ Belirtilen kategori otellerde 6 gece oda/continental kahvaltı konaklama
▪ Roma, Floransa, Venedik, Milano panoramik şehir turu
▪ Profesyonel Turkce rehberlik hizmeti.
▪ Venedik Vaporetto Ucreti ( 15 Eur )
▪ İtalya da otele odenen şehir konaklama vergileri ( 20 Eur )

 
▪ Vize ucreti ve Hizmet Bedeli
▪ Kişisel Harcamalar
▪ Şofor bahşişleri ( Kişi Başı 5 Eur )
▪ Yurtdışı cıkış fonu bedeli
▪ Ekstra turlar
▪ Oğle ve akşam yemekleri ile icecekler
▪ Tum Muze ve Oren yeri girişleri